Čo je Airbnb a ako získať 20€ ZĽAVU na ubytovanie?

Čo je Airbnb a ako získať 20€ ZĽAVU na ubytovanie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Čo je vlastne Airbnb?

Ak by ste náhodou Airbnb nepoznali, je to služba na internete, ktorá umožňuje sprostredkovanie ubytovania od ľudí, pre ľudí. Keď hovorím od ľudí, myslím tým takých ľudí ako ste aj vy. Prenajímajú byty, domy, ale aj stany a iglu. Prenajímajú svoje obydlia, kde akurát nebývajú a ide o super alternatívu k hotelom.

Jednoducho prídete na stránku, zadáte si mesto, kam cestujete a vyhodí vám to ponuky. Je tam množstvo filtrov a vecí, ale o tom ako si vyberať byt si povieme až za chvíľku.

Byty sú vo všeobecnosti pekné, čisté a to kvôli tomu, že potom ľudia, ktorí boli ubytovaní v danom byte môžu hostiteľa hodnotiť a na tom záleží jeho budúcnosť v tomto biznise, lebo keď si vyberáte ponuku, vždy sa pozeráte aj na hodnotenia a recenzie na daný byt/hostiteľa.

Aká je cena bytov?

Áno, možno si teraz hovoríte. že je to super, ale koľko to stojí? Je to lacnejšie než hotel a namiesto jednej izby máte celý byt. V pohode sa viete dostať aj na cenu 25-35€ za noc, za čo by ste inak mali jednu noc v hosteli, čiže super. My sme sa tuším dostali na cenu 23$ za noc v Los Angeles so zľavou, ktorú môžete teraz využuť aj vy. Cena bytov samozrejme kolíše od sezón, ročných období, dátumov atď. Byt sa takisto oplatí rezervovať vopred, kľudne aj 2-3 mesiace, aby ste si našli pekný, dobrý kus. Samozrejme dá sa to aj par týždňov, dní pred príjazdom, len potom je už veľa bytov obsadených. Na cenu vplýva hlavne poloha, vybavenosť bytu a počet nocí, na koľko sa ubytujete. Veľa hostiteľov si napríklad vyúčtuje síce nižšiu sumu za noc, ale vyššiu za upratovanie (jednorázový poplatok) a tým pádom sa to viac oplatí rezervovať na viac nocí. Niektorí si za upratovanie nepýtajú nič. Niektoré ponuky je taktiež možné rezervovať hneď (Okamžitá rezervácia) – ikonka blesku a niektoré musia byť schválené hostiteľom.

Chcem získať 20€ zľavu na ubytovanie

Skúsenosti s Airbnb?

Ako som už spomínal, boli sme takto ubytovaní v Los Angeles, USA. Byt bol pekný, čistý, v cene bola dokonca aj garáž a nachádzal sa v odľahlejšej časti. Asi pol hodinku autom od Venice Beach, ale mali sme to auto a išli sme roadtrip po Californii, čiže nám to bolo jedno. V byte boli prichystané hygienické vecičky, nejaké to jedlo a tak. S majiteľom sme sa ani nestretli, prišli sme asi o 11 v noci, ale mailom nám poslal vopred kód, ktorým sme byt otvorili a vošli v pohode dovnútra. Ďalším pobytom cez Airbnb bude Londýn, kde ideme o mesiac a potom pravdepodobne Amsterdam koncom tohto roka, ale to nechcem predbiehať. 🙂

Ako si vybrať byt cez Airbnb?

Je viacero podmienok, podľa čoho si budeme vyberať toto krátkodobé bývanie. Začneme asi takto a dáme si to do bodov, nech to je pekné, prehľadné:

  • Poloha – Asi najhlavnejšia vec, keď cestujete a hlavne keď cestujete do miest, keďže nechcete do centra (alebo k inému zaujímavému miestu) dochádzať hodinu metrom alebo MHD. Snažte sa vyberať hlavne byty, ktoré sú maximálne polhodinu od centra diania. Pozrite si adresu, hoďte si to do Google Maps a prezrite takisto aj okolie cez Street view.
  • Cena – Samozrejme ide aj o cenu. Nevyberajte si však úplne najlacnejšie ponuky. Zhodnoťte výzor bytu na fotkách a pozrite si recenzie od ľudí, ktorí tam už ubytovaní boli
  • Výzor bytu – Ako som už vyššie spomínal, pozerajte si fotky.
  • Vybavenosť bytu – Má byt WiFi? Má byt chladničku? Keď cestujete viacerí, koľko má byt postelí? Sú to obyčajné postele, rozťahovacie gauče alebo len matrace na zemi? Má byt klimatizáciu/kúrenie (podľa ročných období a miesta kam cestujeme)? Všetko si môžete pozrieť v detailoch ponuky.
  • Typ bývania – Na Airbnb je možné si prenajať viacero typov bývania. Môžete si prenajať spoločnú izbu, samostatnú izbu alebo celý dom/byt. Záleží na vašich preferenciách. Väčšinou sa však prenajíma celý byt/dom.

Čo spraviť pred objednaním si bytu?

Pred tým, ako si rezervujete byt, si určite vyplňte profil, aby ste pôsobili dôveryhodne. Vložte si fotku a pár slov o sebe. Hostiteľ vám bude viac dôverovať a keď nejde o Okamžitú rezerváciu, máte oveľa vyššiu šancu, že vás príjme.

Chcem získať 20€ zľavu na ubytovanie

Ak by ste chceli niečo spýtať alebo poradiť ohľadom Airbnb, kľudne mi napíšte na facebook alebo na e-mail. Rád vám odpoviem.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn