Ako nájsť ubytovanie keď cestujete?

Ako nájsť ubytovanie keď cestujete?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Po minulom úspešnom článku o tom, ako nájsť lacné letenky som sa rozhodol spraviť ďalší diel ak sa to tak dá nazvať, a to o tom, ako už aj názov napovedá, o ubytovaní.

Výber ubytovania záleží na viacerých faktoroch. Na tom, v akom čase ho hľadáte. Či tri mesiace dopredu alebo pár dní pred odletom. Na každý jeden vyhovuje iný typ ubytovania. Ďalej záleží koľko vás cestuje, či ide o dlhší pobyt alebo len 1-2 noci. Poďme si prebrať typy a stránky pre hľadanie ubytovania po jednom a ku každému si niečo povieme.

Booking 

Začnem službou, ktorú pozná asi každý. Je ňou booking.com. Stránka, kde nájdete hotely, hostely. Proste klasické ubytovanie. Využil som ju viac krát. Keď som bol v USA, v Berlíne alebo v Luxembursku. Siaham po nej hlavne vtedy ak potrebujem rýchlo ubytovanie a je to nejaký dá sa povedať spontánny trip. Výhodou je rýchle zabookovanie hotela a veľký výber.

 

Hotels Combined

Stránka HotelsCombined.com je v podstate veľký vyhľadávač, ktorý porovnáva jednotlivé ceny hotelov na portáloch ako je napr. vyššie spomínaný booking a podobných. Čiže ten hotel, ktorý je na bookingu za 40€, môže byť niekde inde za 35€ a práve táto služba to zistí a presmeruje vás na najlepšiu ponuku. Priznám sa, že hotelscombined som ešte nevyužil, keďže donedávna som stránku nepoznal, ale keď budem nabudúce niekde hľadať hotel, určite využijem.

 

Airbnb

Airbnb je služba, o ktorej som písal minule celý jeden článok a aj som spisoval výhody a tipy ako na tejto stránke nájsť dobré ubytko. Tento portál ponúka ľuďom ubytovanie od ľudí ako som ja alebo ty. Nie sú to hotely, ale byty, domy, izby, karavany, stany, iglu, ktoré prenajímajú obyčajní ľudia na krátkodobý prenájom. Mne sa myšlienka airbnb veľmi páči a využil som ho napríklad v Los Angeles alebo v Londýne. Airbnb sa hlavne oplatí, keď idete niekam na dlhšie, čiže 2-3+ dní a viacerí ľudia 2+ a odporúčam ho booknuť s predstihom. Kľudne aj pár týždňov – dva mesiace, keďže sa dobré byty rýchlo míňajú. Ak prejdete na stránku cez nasledujúci odkaz, dostanete dokonca 20€ zľavu na Airbnb pobyt.

 

Couchsurfing

Couchsurfing, teda prespávanie na gauči je platforma, ktorá je zadarmo a aj ubytovanie je zadarmo. Avšak neberte to ako ubytovanie zadarmo. Je to skôr spôsob, akým môžete stráviť nejaký čas s miestnymi a spoznať tak lepšie mesto, ich kultúru a hlavne ich a oni spoznajú kultúru tvojej krajiny a teba. Čiže oni ti poskytnú ubytovanie na „gauči“, ukážu ti mesto, nejaké fajn miesta a ty ich na oplátku pozveš na pivo alebo povieš, že uvaríš niečo zo slovenskej kuchyne. Čiže je to nejaké vzájomné spoznávanie nových kultúr a nových ľudí. Proste aby boli spokojné obe strany.

 

Ak by ste mali nejaké otázky, môžete napísať komentár nižšie alebo ak chcete vidieť viac, lajknite moju facebook stránku Jan Macinsky alebo ma špehujte na instagrame @jankomacinsky

 

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn