Ako bolo na Noci Affiliate Marketingu II?

Ako bolo na Noci Affiliate Marketingu II?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Bol som na Noci Affiliate Marketingu II a bola super. Rozhodol som sa prísť, pretože som bol aj na prvej, ktorá sa mi taktiež páčila. Na jedničke rozprávali Vlado Rejholec, Štefan Polgári a Peťo Chodelka o svojich cestách. Ako začali, čo robili predtým, na akých stránkach zarábali predtým a na akých zarábajú teraz. Taktiež dávali rady, čomu sa na začiatku vyvarovať. Celú akciu organizovala Affiliate sieťou dognet.

Počas celej akcie sa bolo možné pýtať otázky cez službu sli.do. a to aj anonymne.

Na tejto dvojke bol program trochu iný, ale členovia skoro tí istí. Ak sa mám priznať, meškal som asi 20 minút. Ale pýtal som sa a dozvedel, že povedali na úvod pár teplých slov. Celú akciu moderovala sympatická Miška z dognetu. A vybrali produkt, na ktorý sa potom neskôr vytváral affiliate web rovno na mieste. K tomu sa ešte dostaneme. Jediné čo treba vedieť, že diváci si vybrali tento popkornovač od TPD.

Ako prvý vystupujúci bola spoločnosť mBank, ktorej kampane tiež môžete nájsť v dognete.

Rozprávali o poľskom blogu, ktorý ma ročný obrat 600 000€ a radí ľuďom ako ušetriť peniaze, čo je tiež dobrý nápad a na Slovensku by ho mohol niekto tiež využiť. Začnite aj vy! Web je monetizovaný cez affiliate. Rozprávali tam aj o produktoch a výhodách tejto banky, ale niektorých to nezaujímalo a dali to aj do anonymných otázok na už spomínanom sli.do: „Prišli sme počúvať o affiliate marketingu. Nie aby si tu mBank robilo promo“. 😀

mbank

Nasledovala taká 15 minútová prestávka. Porozprával som sa s ľuďmi a nasledovala druhá prednáška. Konečne je to tu.

Časť popkornovač

Ako som už na začiatku písal, diváci vybrali z pomedzi všetkých produktov (bola tam herná myš, nejaká ďalšia herná vec, nejaké tabletky/vitamíny, zelený jačmeň, popkornovač) vybrali práve ten popkornovač.  Na začiatku si zaregistrovali stránku popkornovace.com na ktorej celú túto vec spáchali.

Celú túto prednášku mali na svedomí už vyššie spomínaní Štefan Polgári a Vlado Rejholec. Peter Chodelka bol tentokrát len ako divák.

superdvojka

Plán bol naslednovný

Rozanalyzovať kľúčové slová pomocou KeywordTool.io. Pozrieť najviac preklikované slová cez Google Keyword Planner. Cez tento keyword planner si môžete pôzrieť ceny preklikov, keď budete vytvárať Adwords kampaň pre stránku.

keywordtool

Zozbierať všetky informácie o popkornovači. Dať ich do viet. Spraviť fotky a video popkornovača v praxi.

video

Nahrať ich na web. Napísať výhody a nevýhody tohto stroja. pridať pridanú hodnotu, ktorú prípadný nakupujúci nevie nikde inde nájsť a vy mu s tým pomôžete. Pomôžete sa mu rozhodnúť. Pridať prvky ako napríklad hodnotiace hviezdičky. A samozrejme dôležitá vec pri affiliate – Konverzný button. (Kúpiť popkornovač na TPD.sk)

hodnotenie

Chcem skúsiť affiliate

Keď máte takýto web, môžete si tam pridať také dva alebo tri popkornovače s affiliate odkazom, spustiť Adwords kampaň Táto téma popkornovače je málo konkurenčná a cena preklikov na Adwords stojí cca 7 centov za jeden preklik, čo je fakt málo oproti iným oblastiam. Zarábať na ňom môžete 30eur mesačne ale aj viac. Čo je celkom pekné za pár hodín roboty, čo poviete?

Nasledovala diskusia, ktorej som už ale nebol súčasťou.
Ak mám Noc affiliate marketingu zhodnotiť, veľmi sa mi páčila. Hlavne časť, keď Štefan s Vladom frístalovali s webom pre vyrábač popkornu. THUMBS UP!!

A uvítal by som ďalšie pokračovanie tejto Noci. 🙂

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn