Od reklamy až po nehnuteľnosti

Som Ján Macinský, realitný maklér v Bratislave. Venujem sa sprostredkovaniu predaja, kúpy a prenájmu všetkých typov nehnuteľností.

Nie vždy som však pracoval s nehnuteľnosťami, aj keď už od mala to bolo niečo, čo som vždy chcel robiť.

V roku 2015 sme s kamarátmi založili reklamné štúdio ZooneStudio (ktoré sme už začali v roku 2012 počas štúdia na gymnáziu). Venovali sme sa tvorbe videí, reklame a webovým riešeniam. Pracovali sme napr. na projektoch pre Slovenské Národné Divadlo, Playboy Slovensko, Herighteam, Zoo Bojnice, Marco Mirelli. Koncom roka 2016 sa naše cesty rozišli.

V roku 2016 sme založili aj značku oblečenia Pharos Apparel s námorníckym motívom. Od založenia vzniklo viacero rôznch kolekcií či už tričiek, mikín alebo módnych doplnkov.

Ja som vo fachu pokračoval a pracoval pre reklamnú agentúru MUW Saatchi & Saatchi. Klienti pre ktorých som pracoval boli napr. J&T Real Estate (projekty Klingerka, Zelené Terasy Devín, FUXOVA, Zuckermandel atď), pre ČSOB som spolu s tímom vymýšľal nové kampane a pod mojimi rukami prešiel napr. branding novej budovy ČSOB v Zuckermandli.

O pár mesiacov neskôr v roku 2017 som opustil reklamný svet a vrhol sa do sveta nehnuteľností, ktoré ma sprevádzajú dodnes. Do segmentu realitného biznisu som sa dostal cez prenájom a správu nehnuteľností cez Airbnb a Booking. Pár mesiacov na to, sa mi ozval jeden známy na instagrame, že do realitnej kancelárie hľadajú hypotekárneho špecialistu. Následne som dva roky riešil klientom hypotékárne úvery a financovanie. Síce sprostredkovanie úverov a riešenie financovania ma bavilo, bolo tu stále niečo na čo som každým dňom viac a viac pokukoval.

Bola to práca s nehnuteľnosťami, čo som aj čiastočne robil vďaka prenájímaniu cez Airbnb (v tom čase som mal 4 zarábajúce nehnuteľnosti na prenájom v Bratislave). Realitný trh pre mňa nebolo nič nové. Vedel som ako to funguje a v podstate som v ňom už aj robil. Od konca roku 2019 som už presedlal na realitný obchod.

U nás v Nest Property vďaka 3D prehliadke, videu, stagingu a ostatným vychytávkam sme schopní vyvolať väčší záujem a tým pádom rýchlejšie a lepšie predať. Ak máte záujem predať a nie len predávať, kontaktujte ma na nasledujúcom formulári.