Čím fotím a natáčam?

Čím fotím a natáčam?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Na mojom blogu mám veľa fotiek a pár videí. Skoro všetky som fotil ja. Fotenie je môj koníček a baví ma to. Ako ste si už v nadpise mohli všimnúť, tento článok bude venovaný technike s ktorou fotím. Teda moja „foto výbava“. Samozrejme, že fotiť môžete napríklad aj iPhonom ako aj ja, keď akurát pri sebe nemám foťák. Ale telefón sa nikdy nevyrovná zrkadlovke. Či už kopou nastavení, ktoré tam máte alebo aj kvalitou obrazu.

Zrkadlovka je vhodná aj ako vianočný darček, ak niekto má rád fotenie.

Základ všetkého je telo zrkadlovky. Ja mám Canon 600D. Tento model je už starší, ale alternatíva k nemu môže byť napríklad Canon 800D.

canon 600d 1

canon 600d 2

S telom som kúpil aj tento základný objektív Canon 18-55mm EF-S so svetelnosťou 3.5-5.6F a so stabilizátorom obrazu IS II.

canon 18-55mm

Neskôr som si k dokúpil tento Nifty Fifty – Canon 50mm 1.8F II. Okrem úžasnej svetelnosti má tento objektív nádherný bokeh. Takisto dobre rozostruje pozadie. A najlepšie je cena, za ktorú sa dá kúpiť. Stojí cca 100€ a na heuréke je hodnotený ako 5. najobľúbenejší objektív objektív. Je to taký MUST HAVE.

tpd canon 50mm

canon 50mm

Keď fotíte sa zhoršených svetelných podmienok alebo natáčate video a nechcete mať roztrasený obraz, je vhodné si zaobstarať statív. Ja mám tento Velbon C-600 s videohlavou a rýchloupínakom. Nemal som s nim zatiaľ vôbec problémy a dúfam, že to tak aj zostane.

stativ velbon c600

Ďalej mám ešte diaľkové ovládanie z Amazonu, ktoré sa hodí napríklad pri autoportrétoch alebo ako alternatíva k samospúšti, keď máte nastavený dlhší expozičný čas.

Ešte mám reverzný krúžok z Ebay-u, ktorý slúži na uchytenie objektívu k telu – opačne. Toto vám umožní fotiť pekné makro zábery. Môžete napríklad odfotiť detailne mravca alebo včelu a je to fakt zaujímavá vecička.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn