Je lepšie prenajímať byt zariadený alebo nezariadený?

Je lepšie prenajímať byt zariadený alebo nezariadený?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Na začiatok treba asi povedať, že je to veľmi individuálne. Záleží na tom, komu ho budete prenajímať a kto je vaša cieľová skupina. Vašim cieľom ako prenajímateľov je samozrejme udržať jedných nájomníkov, čo najdlhšie, aby ste sa vyhli prípadnému hluchému obdobiu, kedy byt prenajatý mať nebudete. 

Váhody keď prenajímate byt zariadený?

Ak už máte byt alebo kupujete byt, ktorý je kompletne zariadený vrátane stolu, stoličiek, postele, gauču, skriniek, televízora, atď, nechal by som ho už zariadený, keďže je zbytočné vyhadzovať nábytok, ak je samozrejme zachovalý alebo len málo používaný.

Zariadený byt sa podľa mojich skúseností prenajme rýchlejšie a aj za vyššiu sumu. Avšak, má to aj svoje nevýhody. Nájomníci v takýchto bytoch vydržia väčšinou kratšie – pozrite sa, čo všetko si so sebou nesú do bytu, resp. očakávajte to. Čím menej vecí majú ľudia so sebou, tým majú predpoklad vydržať v byte kratšie. Ak človek príde s jednou taškou, je predpoklad, že s podobným množstvom vecí bude aj odchádzať a sťahovanie mu zaberie krátky čas.

Nechce sa vám čítať článok? Pozrite si video

 

Kedy prenajímať byt nezariadený?

Tým sa dostávame aj k druhej variante, a to je prenajímať byt nezariadený, resp. iba s potrebným vybavením ako je samozrejme sanita, vstavané skrine, kuchyňa, kuchynské spotrebiče a práčka, keďže tá sa nikomu nechce sťahovať. Pri tejto variante sa budú nájomníci hľadať o niečo dlhšie, avšak ak už ich nájdete a majú vlastné vybavenie alebo si ho dokúpia, zostanú v byte zpravidla dlhšie, lebo sa im už nebude chcieť toľko vecí sťahovať a riešiť presun. A hlavne zariadili si to zčasti podľa seba a vyhovuje im to. 

Podľa čoho sa riadiť?

Koniec koncov, vždy je to prípad od prípadu, vždy si treba vypočítať či peniaze vložené do zariadenia sa vám vrátia do tých 2-5 rokov, keďže posteľ sa po čase rozheglá, pohovka vysedí a televízor bude za 5 rokov už starý a tým pádom budete musieť kupovať nové zariadenie.

Ak riešite prenájom bytu, hovorievam, že stačí urobiť nasledujúcich desať vecí. Prvá je, zavolať mi a o ďalších deväť sa už postarám ja.

macinsky@nestproperty.sk / 0904 395 700

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn