Jedno z najkrajších miest v USA – Chicago – FOTOPRÍBEH

Jedno z najkrajších miest v USA – Chicago – FOTOPRÍBEH

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Na tento výlet sme sa dostali dá sa povedať celkom spontánne. Chceli sme ísť na podujatie asi 10 minút od domu. Niečo také ako hody. Bolo to v pondelok na Labor Day – Deň práce. My sme si naivne mysleli, že to tam bude žiť aj v noci. Nežilo! Zatvorené. Podotýkam, bolo chíľu pred polnocou. Tak smutní, zároveň dobre naladení sme autom šli domov a cestou nám napadlo, prečo neísť do Chicaga? Bývali sme pri Detroite. Do Chicaga to boli pekné 3 hodinky.

Bola jedna hodina v noci (1am). Zbalili sme si pár vecí do auta. Nejaké oblečenie, jedlo na cestu. A hurá za dobrodružstvom. Cez túto noc sme boli v troch štátoch (Michigan, Indiana, Illinois). Asi ráno o štvrtej sme prišli na okraj Chicaga, kde sme museli natankovať do nášho tátoša, ktorý žral 17 litrov.

nocna_fotka

Keď sme prišli do centra, vyskytla sa otázka, čo budeme robiť o piatej ráno v centre mesta. Ideme spať! Správna voľba. Tak sme odparkovali niekde na parkovisku a chvíľu sme si schrupli.

Netrvalo dlho a prišiel o pol siedmej vyberač na parkovisko a chcel od nás 10$. Keďže to bolo na celý deň, bolo to fajn. Spali sme ďalej asi do pol ôsmej.

Prebudili sme sa a trošku posilnení spánkom sme išli pozrieť, čo toto mesto ponúka. Samozrejme, k začiatku dňu nemôže chýbať dobrá káva. Tak sme zablúdili do najsympatickejšej kaviarne. Mmmmmm, horúca káva s mliekom.

kava_chicago

Po menšej prechádzke pešo sme zistili, že takto by sme celé Chicago určite neprešli. Museli sme zvoliť iný spôsob prepravy. Keďže autobusmi sa nám cestovať nechcelo, zvolili sme si bicykle, ktoré tam boli veľmi populárne. Stáli nás 10$ na deň. Ale mali nevýhodu, že museli sme ich vždy do 30 minút vrátiť do najbližšieho docku a zobrať si ich znova. Na začiatku sme sa toho obávali, ale v konečnom dôsledku to bolo fajn.

bicykle

Mestom sme sa preháňali na týchto modrých bicykloch a stihol som natočiť aj VIDEOA samozrejme spraviť pár fotiek. view_chicago3 view_chicago2 view_chicago skysraper

trump_view

view_chicago4

Keď počujete slovo Chicago, možno sa vám pred očami vynorí veľká zrkadlová fazuľa. Áno, aj pri tej sme boli 😀 Cítite sa tam ako v kráľovstve krivých zrkadiel.chicago_bean funny_bean

Ďalšia super „atrakcia, ktorá je MUST SEE! je 360 Chicago. Bolo to na 94th poschodí. Alebo nejaký iný vežiak, z ktorého je vidno celé mesto. Výhľad je odtiaľ vážne famózny. Milujem výhľady. 🙂skyscraper4 skyscraper3 skyscraper2

Bazény a záhrady na strechách mrakodrapov neboli výnimkami.

bazeny_zahrady

MY CHICAGO CREW!

my_crew_chicago

Pár SELFISH fotiek.janmacinsky_chicago2 janmacinsky_chicago

REBEL!

janmacinsky_chicago3

 

© Ján Macinský 2015

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn