TOP 5 pláží na Korfu

TOP 5 pláží na Korfu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Ak sa vyberiete do Grécka, tak patria k tomu aj nádherné pláže a výnimkou nie je ani ostrov Korfu. V tomto článku ti ukážem najkrajšie Korfu pláže, ktoré som navštívil ja.

i: pláže nie sú zoradené podľa najkrajšej

1. Pláž v Agios Gordios + TIP na párty

Na túto pláž som sa dostal 2x a to oba razy náhodne. Prvýkrát to bolo, keď sme spolu so Slovincami navštívili Pink Palace – legendárny hotel, kde sa konajú tie najšialenejšie párty na ostrove. Teda aspoň podľa toho, čo nám hovorili, keď sme tam boli na bare pozrieť a to bolo fakt šialené tie príbehy, miestami neuveriteľné. Veď skús vygoogliť „pink palace party“. Ale späť k plážam.

Druhýkrát to bolo o pár dní, keď som šiel autom úplne náhodne po ostrove. Obe fotky sú z tohto dňa, keďže prvýkrát sme tam boli v noci.

Agios Gordios plaz Agios Gordios plaz vyhlad

Nad Agios Gordios bol jeden z najkrajších západov slnka, aký som kedy zažil

2. Nádherná pláž, na ktorú sa nedostanete inak ako loďou – Chomoi (Liapades)

O výlete loďou som písal v predchádzajúcom článku. Je to jedna z TOP vecí, ktorá sa dá na Korfu robiť. Určite to stojí za to. Na tento trip si vyhraďte celý jeden deň. Okrem pláže Chomoi je na boattripe viacero ďalších pláží, ale podľa mňa je táto z nich všetkých najkrajšia.

Paleokastrica boattrip Korfu Paleokastrica

3. Pláž v Sidari – iba v hlavnej sezóne

Jedna z pláží, ktorá mňa osobne sklamala. A to kvôli tomu, že to, čo som videl na fotkách nebola pravda, avšak zaradil som ju sem, keďže to bolo kvôli času, kedy som na Korfu bol a to koniec októbra. Na pláži boli chaluhy. Ale verím, že v hlavnej sezóne je táto pláž čistá a pekná.

plaz Sidari

4. Piesočné duny a dlhá pláž Issos

Na túto pláž som sa dostal tiež úplne náhodne a nevedel som, čo od nej očakávať. Bola to krásna dlhá pláž, ktorá sa tiahla popri pobreží. Zaujímavosťou na tejto pláži boli obrovské duny, ktoré som si na začiatku myslel, že sú zo skál, ale neboli. Boli z piesku, čo som vážne nečakal.

plaz Issos Korfu plaz Issos na Korfu

5. Pláž Afionas a neskutočný výhľad

Na tejto pláži som nebol, ale bol som v reštautácii nad ňou, volala sa Dionysos Tavern. Neskutočný výhľad, veď posúď sám. Pláž vyzerala byť pekná. Blízko tejto pláže by mala byť ešte jedna taká dvojpláž, na ktorej som takisto nebol, ale podľa fotiek ju určite odporúčam.

 

Followuj ma na instagrame a buď so mnou na všetkých cestách

Čo sa týka socálnych sietí, instagram je tá, na ktorej som najčastejšie, myslím tým pridávanie obsahu. Či sa jedná už o príspevky alebo instastories. Nájdeš ma ako @jankomacinsky

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn