Očkovanie a víza na Zanzibar

Očkovanie a víza na Zanzibar

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Nad týmito dvoma vecami – očkovanie a víza na Zanzibar budete rozmýšľať vôbec ešte predtým ako vstúpite na ostrov. Teda hlavne to očkovanie, ale keď budete oboznámení informáciami o vízach, môžete ušetriť asi hodinu na letisku.

Očkovanie

Jedna z vecí, ktoré som si pred odletom zisťoval, je očkovanie. Je teda nejaké povinné očkovanie, keď cestujete na Zanzibar? Otázkou je, áno aj nie. Záleží…

Choroby, ktoré sa na Zanzibare teoreticky môžu vyskytovať sú Žltá zimnica a Malária. Z týchto dvoch sa dá očkovať len proti jednej. Proti žltej zimnici. Proti malárii sa berú antimaláriká, to sú však tabletky, ktoré sa väčšinou berú dva týždne pred cestou, počas cesty a dva týždne po ceste.

Avšak na Zanzibare je malária na ústupe a už sa tam takmer vôbec nevyskytuje. Čiže tú by som vôbec neriešil. A za druhé, malária má dlhšiu inkubačnú dobu 6-60 dní, čiže ak by ste ju aj náhodou dostali, už by ste s najväčšou pravdepodobnosťou boli aj späť na Slovensku.

Čo sa týka žltej zimnice záleží na tom, či sa počas cesty zastavujete napr. niekde v Afrike, kde sa žltá zimnica vyskytuje. Ak napríklad letíte do kontinentálnej Tanzánie a trávite tam pár dní na safari, kde sa žltá zimnica nachádza, musíte mať očkovanie. Ak však letíte z Európy rovno na Zanzibar, hoci aj s medzipristátím niekde v Afrike a neopúšťate letisko, tak očkovanie mať nemusíte. 

Osobne som žiadne očkovanie ani antimaláriká nemal.

Pozri si aj ostatné články o Zanzibare, kliknutím na tento odkaz.

Víza

Slovensko nie je medzi krajinami, ktoré majú do Tanzánie voľný vstup. Na vstup do krajiny potrebujete víza. Víza sa dajú vypísať buď na letisku alebo si ich môžete vytlačiť a vypísať tu, čo vám ušetrí nejaký ten čas a môžete byť vybavení skôr. Pri vstupe je potrebné vypísať ešte jeden formulár, ale ten som online nenašiel. Čo sa týka ceny víz, stoja 50USD. Čo sa týka platby, tak nebolo možné platiť v hotovosti, ale iba kartou! Inak bola to asi jediná platba kartou, ktorú som na ostrove spravil 😀

 

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn