24 hodín v Berlíne

24 hodín v Berlíne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Dobre, kecám. Nebolo to 24 hodín, ale s cestou áno. Aby som dlho nezdržoval, pustím sa do našej cesty.

Letenky som kupoval na Ryanair a k tomu som ešte vychytal akciu, keď mali 15% zľavy. Letenka na jedného tam aj naspäť nás vyšla 17€, čiže 8,5€ jednosmerka.

Keď sme dorazili na letisko, Dominik (kamarát, s ktorým som cestoval) spomínal, že jeho kamarátka mu odporúčala návštevu kupoly v Reichstag, čo je Ríšsky parlament.

Po kontrole na letisku sme šli do na kávičku do kaviarne a na iPhone som našiel na google už spomínaný Reichstag (Bundestag) a spravil registráciu. Návšteva kupoly (vyhliadky) je zadarmo, len sa treba vopred zaregistrovať. Registrovať sa môžete tu. Zvolíte Visit to the dome a vyplníte ostatné.

O 16:55 sme mali letieť. Tak nejaký čas predtým sme vošli do Gatu a počkali. Let do Berlína trval asi hodinku. Po prílete sme sa vydali s davom a prešli taký slíž až k stanici metra. Cestou sme uvideli Araba s karimatkou ako sa rozvalil na tráve smerom k Mekke a začal sa tam modliť. Weirdo. Chvíľku sme maturovali pri kupovaní lístkov a nevedeli nám pomôcť ani ľudia za nami. Ale netrvalo dlho a prišli sme tomu na „kloub“. Lístky nás vyšli na jedného 3,30€. Mali by platiť dve hodiny a lístok je prestupný. Prvú vec, ktorú sme chceli vidieť a asi aj jedna z mála známych miest je Brandenburská brána. Ak chcete ísť sem aj vy, na letisku nastúpite na S45 a vystúpite na zastávke Südkreuz, kde prestúpite na S25/S2 a o pár zastávok ste tam na Brandenburger Tor. Easy-peasy-lemon-squeezy.

O takej pol ôsmej sme prišli na miesto. Samozrejme klasika. Selfíčko s bránou musí byť 😀

Berlin ✌?️right now ? #Berlin #BrandenburgerTor #Nemecko #DnesCestujem #Travel #Traveling #DoWhatYouLove

Fotka uverejnená používateľom J A N K O M A C I N S K Y (@jankomacinsky),


Po tom, ako sme sa pofotili, išli sme sme sa najesť. Ako sme kupovali letenky, tak sme si povedali, že veď to ideme na otočku, to ani nepotrebujeme ubytovanie, ale mýlili sme sa. Tak na WiFi v mekáči sme registrovali ubytovanie. Chceli sme niečo najbližšie, aby sme nemuseli ďaleko chodiť a nemuselo sa platiť dopredu a dalo sa to dopredu zadarmo zrušiť, ak by sme si to len predsa rozmysleli. Tým pádom sme vylúčili airbnb.com a ubytko sme rezervovali klasicky cez booking.com. Vyhodilo nám to hostel Generator Berlin Mitte. Nikdy som v hosteli neprespával, ale všetko je raz poprvé. Cena na jedného bola 21€.

Po tom, ako sme rezervovali ubytovanie, o 21:30 sme mali rezervovaný už spomínaný Bundestag. Mimochodom, z výletu som robil aj video. Vychutnali sme si nočný výhľad na Berlín, pozreli parlament, aj keď len z diaľky a šli sa ubytovať. Na hostel sme prišli asi o jedenástej večer. Hodili sprchu, spoznali sa s ľuďmi na izbe. Bol tam jeden Argentínčan a ešte Nemec. Argentínčan tam bol s kamarátkou, ale tá spala. Tak navrhujeme, nech ideme na pivo. Nemec, ktorý mal Berlín trochu okukaný zamieril do baru rovno oproti hostelu, ale nebolo nám to tam sympatické a neboli tam skoro vôbec žiadni ľudia. Tak sme zmenili lokáciu a išli do Irish Pubu. Dali sme si 4x Guinness. Boli sme tam asi pol hodinu a potom Nemec, že on už pôjde, lebo ráno vstáva na nejakú konferenciu. Čašníčka doniesla účet a Nemec ho hneď strhol, že on platí. No okej, keď inak nedáš… 4 pivá za 20€.

My Slováci a Argentínčan sme išli pozrieť ešte nejaké podniky a potom sme sa vrátili na hostel, kde sme pokračovali. Dole bol podnik hostelu a bolo tam kopa mladých úžasných ľudí. Toto už do detailov opisovať nebudem. 😀 Ale bol to super večer.

Budíček 9:30, zbalili sme a a šli do ulíc. Ranná kávička a pistáciový koláčik v Starbuckse, kde mi dali omylom jednu zadarmo kávu navyše. Nehádal som sa. Prešli sme ešte trochu mesto, išli pozrieť Berlínsky múr a Checkpoint Charlie, kde si vraj vymieňali väzňov.

Berlin vibes ⚡️⚡️⚡️ #Vibes #Berlin #Germany #DnesCestujem #Tripping #Travel #Traveling #Street #Urban #Nemecko #Cestovanie #World Fotka uverejnená používateľom J A N K O M A C I N S K Y (@jankomacinsky),

O 12:30 sme mali na pláne vyraziť z mesta metrom na letisko. Znova S25/S2 a S45. Lietadlo nám letelo 15:15. Gate sa mal zatvárať 14:55, ale ešte ani o 15:00 tam nikoho nepúšťali. O chvíľu to už bolo fajn a my sme nasadli do lietadla. Hodinka lietadlom späť a sme v Bratislave. Pekný výlet. Na otočku do Berlína. 🙂

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn