5 miest, ktoré musíš v Londýne navštíviť a sú zadarmo

5 miest, ktoré musíš v Londýne navštíviť a sú zadarmo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

V Októbri som navštívil Lodnýn, keďže som vychytal lacné letenky za 32€. V hlavnom meste Anglicka sme boli 4 dni a rozhodol som sa spísať miesta v Londýne, ktoré môžeš aj ty navštíviť, keď tam budeš. A zadarmo.

Ako som kúpil lacné letenky a čím sa oplatí cestovať v Londýne. O tom som písal v minulom článku. 🙂

Greenwich

Miesto, kde sa delí svet na dve polovice aneb nultý poludník. Dá sa tam dostať metrom a je to trošku na okraji mesta, respektíve nie v centre. Miestni to vraj čítajú [grenič]. Keď vystúpite z metra, prejdete sa fakt pekným, typickým mestečkom/uličkami. My sme sa nejak dostali aj do Greenwich University. Keď sa odtiaľ pozriete rovno, uvidíte už samotnú vyhliadku. Z kopca je úžasný výhľad na mesto. Milujem výhľady a tento je fakt fajn.

Keď pôjdete ešte ďalej, môžete sa ísť pozrieť do múzea astronómie a vesmíru, kde je viacero interaktívnych srandičiek.

V priľahlom parku, keď pôjdete dole je až priveľmi veľa veveričiek. Len cestou dole sme ich narátali asi 9. 😀

Piccadilly Circus

Námestie v centre Londýna so známymi veľkými svetelnými tabuľami, ktoré môžu trochu pripomínať Time Square v New Yorku. Na tomto mieste to veľmi žije. A keď pôjdete z/po hlavnej ulici, natrafíte na také menšie námestie so zeleňou a pouličnými umelcami. Keď sme tam akurát my boli, jeden chalan tam dával neskutočný beatbox. Škoda, že sa mi pokazila SDčka v zrkadlovke, mal som tam 10 minút z jeho vystúpenia. Bol to asi najlepší beatbox, čo som kedy počul. Ďalej boli tanečníci, ktorí si okolo seba vytvorili už obrovskú skupinu ľudí a išli si breakdance.

Miesto, kde to žije!
Miesto, kde to žije!

British Museum

V Britskom múzeu je všetko od histórie z Ázie až po faraónske hrobky. Vstup je zadarmo a múzeum je neskutočne veľké. Boli sme tam možno dve hodiny a to sme len prechádzali a občas niečo pozreli bližšie, keď nás to zaujalo. Akurát tam boli triedy zo škôl na výlete a kreslili si tam výstavné exponáty. Určite odporúčam.

british_museum

 

Camden Town

Časť mesta, ktoré som si v Londýne obľúbil. V tomto Camden Town nájdete všetko od klasického trhu, po čínske oblečenie, čínske jedlo, moderný street food. Hlavne sa mi páčila tá časť s jedlom. Všetko navôkol tam vyvoniava a panuje tam výborná atmosféra. Odporúčam si tam dať niečo na jesť alebo si sadnúť na pivko. Veď keď tam budete, sami to spravíte, to okolie vás k tomu priam donúti 🙂

Pred touto štvrťou s jedlom je ulica, kde sú domy pokreslené zábavnými maľbami a rôznymi sochami, veľa rôznych obchodov. Je to také funky, hipsterské miesto. Keď sme išli po ulici, jeden týpek nám chovorí: „Marijuana, cocaine?“

Je to jednoducho uletená štvrť s uletenými ľuďmi, ale páčila sa mi. Určite ho musíš navštíviť!

Pár záberov z Camden Town je aj vo videu, ktoré som natočil z Londýna. 🙂

camden_town2
Funky domy v Camden Town
camden_town
Štvrť so street foodom, kde to neskutočne rozvoniava

 

Hyde Park

Tento park je asi najznámejší zo všetkých v Londýne a ak sa nemýlim, tak je aj najväčší. tiahne sa od Marble Arch, ktorý dá sa povedať končí nákupnú ulicu Oxford Street, kde nájdete asi každú značku, čiže pre nákupné maniačky ako vyšité až po Kensington Palace. V parku môžete chillovať alebo si len tak spravíte príjemnú prechádzku. Sú tam jazierka, malé uličky parkom, lavičky, proste mega veľký park. Ja som ho pobehal posledný deň, keď som mal asi 3 hodiny do odchodu autobusu.

Odporúčam si požičať si napríklad na jeden deň bicykel a prejsť sa po Londýne aj na ňom. Ako to funguje a koľko stojí sa dozviete v minulom článku.

Kensington Palace na kraji Hyde Parku
Kensington Palace na kraji Hyde Parku

 

A ešte jeden tip: China town – má to tam super atmosféru a fotogenické miesto s lampiónmi. 🙂

 

Ak sa ti tento článok páčil, najväčšiu radosť mi spravíš ak ho zazdieľaš. A takisto mi lajkneš stránku na fb, kde vždy dávam to najnovšie. 🙂

https://www.facebook.com/janmacinskycom/

 

Fotky – Ján Macinský

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn