Čo vidieť v Maroku – Video o našom roadtripe po celom Maroku

Čo vidieť v Maroku – Video o našom roadtripe po celom Maroku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Začiatkom júla sme precestovali severnú krajinu západnej Afriky – Maroko. Precestovali sme 2200 kilometrov na aute naprieč celou krajinou. Z Marakešu sme išli na druhý deň po prílete rovno do Kasablanky, kde sme obdivovali majestátnu Mešitu Hassana II. a zostali jednu noc. Ďalej sme pokračovali smer Meknes a Fés. Vo Fése nás skoro okradli v tajomných úzkych uličkách, kde sa vyznali asi fakt, že len domáci. Na ďalší deň sme navštívili krásne modré mestečko Chefchaouene, ktoré určite poznáš z fotiek. Sever Maroka je inak jedným z najväčších výrobcov hašišu na svete a v roku 2016 bol najväčším vývozcom marihuany. Nasledovala naša najdlhšia cesta, ktorá trvala až 12 hodín zo severného Chefchaouenu do južnejšej časti, kde sa nachádza púšť – respektíve obrovské púštne piesočné duny.

V Merzouge – ako sa táto dedinka volala sme mali potom trip na ťavách – konkrétne dromedároch do púštneho stanového mestečka, kde sme snowboardovali – teda sandboardovali na obrovských piesočných dunách, ale vôbec sa to nešmýkalo tak ako na snehu – to som bol trochu sklamaný. Večer nám pripravili super veľkú klasickú berberskú večeru. Ráno sme asi o 6 vyliezli na najvyššiu dunu a pozorovali východ slnka. Tento ťaví trip do púšte určite odporúčam a radím medzi jedno z top vecí v Maroku.

Po noci v púšti sme pokračovali ďalej na našom roadtripe a už sme to mali namierené rovno späť do Marakešu, avšakpo ceste sme sa ešte zastavili v jednom krásnom mestečku Ait Benhaddou, ktoré je takisto zapísané aj v dedičstve UNESCO a natáčali sa tu filmy ako Gladiator alebo časti zo seriálu Game of Thrones. Určite odporúčam aj túto zastávku. Po návšteve Ait Benhaddou sme už išli rovno do Marakešu, kde sme mali naplánované ešte dva dni na pozretie si mesta.

Toto a ešte viac som taktiež zhrnul do videa, ktoré sa nachádza nižšie – ak sa ti video páči, kľudne klikni na tlačidlo Odoberať.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn