Ako chutí pizza v najstaršej pizzerii v New Yorku?

Ako chutí pizza v najstaršej pizzerii v New Yorku?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Počas mojej návštevy v New Yorku som pochodil viacero reštaurácií a podnikov s jedlom. Všetky moje napísané články môžes objaviť tu #JedloVNewYorku. Nechcel som vynechať ani najstaršiu pizzeriu Lombardi’s Pizza, ktorá bola založená už v roku 1905 v časti Little Italy na Manhattne – 32 Spring Street. Založil ju Gennaro Lombardi a piekol ju vtedy v nezvyčajnej peci – na drevenom uhlí/dreve. Nejde však prevádzku, ktorá by bez prestávky piekla pizzu, keďže v roku 1984 ju zavreli kvôli ekonomickým problémom a rozpadávajúcej sa pece. Otvorili ju opäť až o desať rokov a to už zakladateľov vnuk s kamarátom.

Ja som túto pizzeriu navštívil, pretože pizza je moja srdcovka a rád skúšam nové podniky a porovnávam.

Tak poďme na to. Keď som do pizzerie prišiel, klasicky som počkal, kým ma usadia, ako to vo väčšine reštaurcáciách zvyknú robiť. Netrvalo to však dlho. Po usadení mi doniesli jedálny lístok a ja som si vybral Margheritu, práve tú si dávam skoro vždy keď idem niekde ochutnať novú pizzu.

Prostredie podniku bolo ladené do talianskeho štýlu, avšak poznačené už americkou kultúrou.

Kým mi pizzu priniesli, trvalo to 15-20 minút, čo bolo v norme. Prišla mi na takom striebornom podnose, ako môžete vidieť nižšie na fotke. Obsluha bola veľmi milá. Jediné čo by som pri servírovaní vytkol je, že Coca-Colu servírovali do plastových pohárov.

Poďme sa však presunúť k tomu, ako chutí samotná pizza. Cesto bolo tenké a jemné. Po zahryznutí pocítiš menšie chrumkanie, chuťovo super. Hlavne v ceste pocítiš, či pizza bola robená v elektrickej peci alebo v peci na drevo, samozrejme ono to už je vidno hneď na prvý pohľad, keď sa na ňu pozrieš, ale zásadná je tá chuť. Pizza robená v peci na drevo má jemne dymovú chuť a na okrajoch sú také malé čierne pripáleniny, čo mám osobne veľmi rád.

Presuňme sa ďalej od cesta. Obloha na pizzi – pomodoro, mozzarella a čerstvá bazalka. Chutila dobre, avšak vytkol by som jej jednu vec. Na mňa osobne bola však trochu suchšia. Verím, že ak by som si vybral niečo iné ako Margheritu, bola by šťavnatejšia. Avšak práve kvôli tomu si dávam Margheritu, lebo keď je tá dobrá, budú s najväčšou pravdepodobnosťou dobré aj ostatné.

Cena: Nie je to one dollar pizza. Osobne som si dal malú Margheritu a k tomu Coca-Colu. Platil som $32.

Záverečné zhodnotenie: Ak si milovníkom pizze, určite odporúčam pri návšteve skúsiť túto prvú pizzeriu v NYC. Ako som spomínal, chuťovo bola super, avšak vytkol by som jej šťavnatosť (pri Margherite). Celkové hodnotenie 8/10. 

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn