Kde nájdeš najlepšie cupcakes v New Yorku? #JedloVNewYorku

Ďalší diel z článkového seriálu #JedloVNewYorku kde ukazujem miesta, ktoré som navštívil a môžem odporučiť ďalej. Mali sme tu už reštauráciu zaradenú v Michelin Guide, ale aj pizzu za 1 dolár. Dnes sa pozrieme na jednu z New Yorkských pekární – bakeries, kde nájdeš super cupcakes. Cukroviniek a rôznych dezertov som v New Yorku ochutnal viac, avšak pôjdeme poporade a v každom článku si predstavíme niečo iné – nové.

Cupcakes – po slovensky košíčky – sú obľúbený (nie len) americky dezert. Niekto by mohol povedať, že sú to muffiny, avšak nie je tomu tak. Zásadný rozdiel medzi cupcakom a muffinom, je ten, že muffin je „bežné“ jedlo na raňajky a cupcake je torta spravidla určená pre jedného. Akonáhle je muffin s polevou, nie je to muffin ale automaticky sa z neho stáva cupcake.

Najlepšie cupcakes v New Yorku?

Tie najlepšie v New Yorku a vraj nie len v New Yorku ale na celom svete sú v Magnolia Bakery. Táto pekáreň bola založená v roku 1996 a odštartovala v New Yorku cupcakeové šialenstvo. Po celom Manhattane majú svoje pobočky, čiže nie je problém ich nájsť nikde v meste.

Cupcakes dostanete v taketo krabičke, kde je miesto pre dva cupcakes, ja som si dal len jeden, lebo ma v ten deň čakalo ešte veľa jedla 😀 #JedloVNewYorku

Prosnulá Magnolia Bakery a ich krabička

Inak vybral som si ananásovo – banánový cupcake a o tom, že aký bol, tak musím povedať, že bol naozaj majestátny a famózny. Chute banánu a ananásu dotvárali spolu super chuť. Inak cena jedného cupcaku bola asi $4. Vo videu nižšie si môžeš pozrieť aj moje real feeling. Video je uncensored 😀

Inak všetky svoje cestovateľské zážitky zdieľam realtime na instagrame hlavne v stories – @jankomacinsky

Moja kulinársko gastro recenzia na cupcake (košíček spisovne po slovensky) v Magnolia Bakery. Video je uncensored a nezaradené, čiže okrem tohto linku ho na mojom kanále neuvidíš. Po kliknutí na názov ťa však presmeruje na môj youtube kanál, kde si môžeš pozrieť ďalšie moje videá.