Môj výlet do New Yorku – ako som zohnal letenky za 200€?

Môj výlet do New Yorku – ako som zohnal letenky za 200€?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Od 1. do 10. mája som bol v New Yorku a keď ma sleduješ na instagrame, tak to určite vieš. A keď nie, môžeš to hneď zmeniť @jankomacinskyDo mesta, ktoré nikdy nespí som plánoval už dlhšie a v podstate aj minulý rok som si vravel, že v roku 2018 už musím ísť. Keď som sa koncom decembra 2017 vrátil zo Zanzibaruvyskočila na mňa rovno letenka, že New York z Mníchova za 180€ na veľa dátumov po celý tento rok. Rozhodoval som sa medzi viacerými dátumami a nakoniec som zvolil máj. Mimochodom, aby som nezabudol, lacné letenky hľadám väčšinou vo fb skupine Tour de Svet, na stránke SecretFlying.com alebo na jedných zo stránok a portálov, o ktorých som písal samostatný článok, je tam viac toho know-how.

Koľko ma to teda vyšlo a aká je bežná cena letenky?

K cene 180€ som ešte musel pripočítať 20€ za platbu mojou kartou, lebo nebola medzi tými, ktorými to je zadarmo. Letenka bola z Mníchova, takže plus 35€ autobus a 11€ vlak z mesta na letisko. Avšak aj so všetkým tým je to mega super cena. Bežná letenka do New Yorku stojí bežne tých 600-800€. A ja som za tú cenu mal letenku a ešte aj 3* hotel v najväčšom centre Manhattnu, 5 minút od Central Parku pešo na 8 nocí.

Môj hotel Watson

Mimochodom, býval som v Hoteli Watson, ktorý som zhodou náhod kúpil tiež za brutálnu cenu a presne na tie dátumy, ktoré som potreboval. Proste mega šťastie. Hotel by ma normálne na tých 8 nocí vyšiel cca 2300€. Ja som to kúpil za 540€ vrátane všetkých daní a poplatkov. Ak by som mal napísať na hotel recenziu, tak jednalo sa o staršie vybavený hotel, ktorého najväčšou výhodou som videl lokalitu, keďže to fakt bolo 5 minút od Central Parku a všetko bolo nablízku vrátane metra. Tešil som sa taktiež na bazén na streche hotela na 19 poschodí (ktorý bohužiaľ otvárajú až koncom mája, čiže tam som sa vôbec nedostal. To ma trochu mrzí. A ani sa tam nedalo ísť pozrieť, aj keď som sa na to pýtal. Ale nevadí, aj tak super.

57th-st
V takomto bazéne na 19 poschodí som sa mohol kúpať. Škoda toho, že to bolo zavreté a otvárali až 3 týždne ako som odtiať odchádzal

Ja som mal izbu na samom vrchu na 18 poschodí. Výhľad fakt brutálny (fotka nižšie). V izbe bola veľká, pohodlná posteľ, sejf na cennosti, TV (tú som ani nezapol), kúpeľňa, pracovný stôl, kávovar s kapsulami a klíma. V podstate všetko, čo človek potrebuje. Samostatnú recenziu na hotel robiť nebudem, keďže som si izbu a hotel zabudol sám nafotiť 😀 tak nemám nič. Avšak celkovo to hodnotím dobre, resp vzhľadom na tú cenu fakt super deal.

vyhlad z okna hotela
Môj výhľad z izby z 18. poschodia. Si predstav, aké vysoké sú tie ostatné budovy.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn