Roadtrip California – Druhý deň v Los Angeles – Venice Beach #2

Roadtrip California – Druhý deň v Los Angeles – Venice Beach #2

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

V prvý deň sme sa túlali v meste LA, konkrétne Walk of Fame (áno, ten chodník s hviezdičkami), nápis Hollywood a tak ďalej. Určite si pozrite aj video z celého LA. 

Druhú noc sme taktiež spali v byte, ktorý sme našli cez službu AirBNB. Celý byt na dve noci nás stál $91 aj s garážou. Teda na jedného niečo vyše $20 na noc. Čo nieje vôbec zlé. A to aj vďaka zľave, ktorú som dostal, keď som sa tam zaregistroval. Keď sa zaregistrujete cez tento link, dostanete zľavu na váš prvý pobyt $20, čo nieje vôbec zlé si myslím.

Toto ráno 16.9. 2015 sme sme sa najedli, zbalili batožiny, všetky veci, nahodili sa do plaviek a namierili sme si to smerom na Venice Beach. Asi najznámejšia pláž v Los Angeles. Je to miesto, kde sa dá povedať, je všetko dovolené. Človek sa tam cíti free a je tam neskutočná atmosféra a energia. Vkuse sa tam niečo deje.

Cestou na pláž
Cestou na pláž

Cestou na Venice Beach sme sa ešte zastavili v nejakom obchode, aby sme si kúpili krém na opaľovanie, keďže slnko celkom pálilo už aj ráno.

Keď sme prišli k pláži, zaparkovali sme, vybrali len tie najpotrebnejšie veci a šli pozrieť ako to tam vyzerá. Hneď sa mi tam zapáčilo.

Po asi polhodine, čo sme prešli pešiu zónu, popozerali všelijakých umelcov, gym Muscle Beach, hodili niečo do seba, sme si to namierili späť k autu. Nechali sme tam skoro všetky veci a rozhodli sa ísť okúpať do Tichého oceánu.

Zjednávanie a učím sa surfovať

Povedal som si, že na Venice Beach sa naučím surfovať. Potreboval som surf. Už keď sme to tam prechádzali, všimol som si týpka, čo tam prenajíma surfy. Prídem k nemu, že si chcem požičať dosku. On sa ma pýta. či som už niekedy surfoval alebo nie. Ja som samozrejme nikdy na surfe nestál, tak som mu povedal, že som začiatočník. On, že tak pre mňa odporúča taký veľký modrý surf (dobrý na naučenie sa základov). Ja, ako človek, čo si veľmi verí, som mu povedal, že chcem tento, taký viac surferský (chcel som vyzerať ako surfer, nie ako zelenáč). A on, že ten je pre mierne pokročilých. Tak som mu povedal, že ten chcem. Ešte som sa nezmienil o cene. Povedal, že stojí 40 dolárov na deň. Ja, že pfuuuuuu (chcel som ho zjednať). A že dám mu 30 zaňho. A on, že aspoň $35. Ja som si stál za svojím a povedal som, že 30. Po chvíľke dohadovania, že okej teda. Tak som bol happy, že som to pekne zjednal. Idem k vode.

Surf som si pripevnil na členok. Vchádzam do vody. Voda celkom teplá a príjemná, len všade samé chaluhy. Som samouk. Aj snowboardovať som sa naučil sám a relatívne rýchlo, tak som si povedal, že toto nemôže byť ťažké. Pred týmto som si samozrejme pozrel nejaké videá na YouTube, ako sa to približne robí. Vystupujem na surf pre mierne pokročilých. Plávem na ňom tam, kde sa lámu vlny. Medzitým som dostal pár z nich do xichtu. Nič príjemné, to vám poviem. Otočím sa tvárou smerom k pláži a čakám, kym pôjde nejaká vhodná vlna. Vidím jednu, tak sa pripravím na naskočenie na surf. Nevedel som sa tam ani postaviť a dostal som hneď od oceánu príručku. Aj so surfom som sa prevrátil a vlna mi potiahla surf dopredu. A najhoršie, že ja som išiel s ním, keďže som ho mal pripevnený na členku. Au. Po pár ďalších pokusoch som sa na surf postavil, ale ihneď som pred surf padol, dosku vlna hodila do predu a mne to rovno tresklo do hlavy. Druhé au.

Zatiaľ sa nedostavovali žiadne úspechy. Aj keď som sa na surf už postavil, nedokázal som na ňom dlho stáť. Moc sa nenadnášal a stále som padal. A búchal ma naďalej do hlavy. Ťahal mi členok, pri čom som sa pár krát skoro utopil 😀 a zopár ráz sa mi dokonca aj utrhol z členku a ušiel na pláž. Po asi hodine skúšania mi začalo dopínať, prečo mi ten týpek v požičovni doporučoval ten väčší.

Tak som si povedal, že skúsim to na tom väčšom surfe. Na tomto modrom som sa dokonca aj párkrát postavil a išiel si na vlne. Po asi štyroch hodinách bez prestávky som mal celé odreté brucho z toho, že som ležal na doske a stále vstával a padal. A pekelne to štípalo.

Je asi 17:00 a končím so surfovaním. Ak by som to mal celkovo zhodnotiť, čakal som, že to bude ľahšie. Ale už po pár hodinách som sa na surf postavil a dokázal prísť až k brehu. Neskutočne ma to bavilo a každému to odporúčam, ak ste fanúšikom športov na doskách.

palmy_los_angeles2

Som zaťažený na palmy
Som zaťažený na palmy

Hľadáme ubytovanie

Po fyzicky vyčerpávajúcom dni sme potrebovali nocľah na ďalšiu noc. Namierili sme si to k najbližšiemu Starbucksu, aby sme našli na internete ubytovanie. Chceli sme niečo, čo by nebolo ďaleko od Venice Beach, keďže sme tam chceli ísť aj ďalší deň. Rezervovali sme si ubytko na booking.com a šli tam. Tento motel nás stál dvakrát toľko ako celý byt cez AirBnB. Nabili sme si baterky, vyspali sa a pokračovali ďalším dňom. O tom už ale nabudúce.

Cestou do Starbucksu
Cestou do Starbucksu

Ak sa vám tento článok páčil, podporte ma a zazdieľajte ho. Ďakujem 🙂

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn