Roadtrip California – Tretí deň v Los Angeles – Santa Monica, Malibu a ideme ďalej #3

Roadtrip California – Tretí deň v Los Angeles – Santa Monica, Malibu a ideme ďalej #3

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Je 17.9. 2015. Po noci strávenej v moteli pri Venice Beach sme zbalili veci, baterky nabité, len iPhone mi nejak nešiel zapnúť. Snažil som sa to nejak fixnúť, ale márne. Zradil ma a po zvyšok tripu som ostal bez neho. No čo.

Nebudeme tu oplakávať jablčné telefóny. Ide s na Venice Beach. Takisto aj druhý deň sme sa sem vybrali, lebo za jeden deň sme nestihli nasať všetku tú atmosféru, ktorú toto miesto ponúka. Po príjazde na miesto sme nechali zaparkované auto na parkovisku, zobral som si len uterák, peňaženku, zrkadlovku a kľúče.

venice beach

Krásny slnečný deň. Do žalúdka sme poslali gyros a nejaký strašne naložený koláč so šľahačkou a čokoládou. Kalorická bomba, čo vám poviem. Dnes sme sa chceli ísť pozrieť k Santa Monica Pier. Zvolili sme si ekologický spôsob dopravy – bicykle. Konkrétne typ „beach cruiser“. Taký „gangsta bike“. 😀 Stál nás tuším 20$ každého na celý deň. Vydávame sa na cestu.

Našou cestou bol chodník popri pláži. Od Venice Beach až niekam do Malibu. Ale o Malibu až neskôr. Pred Santa Monica Pier je takzvaná Muscle beach. Je to časť pláže kde sú hocijaké workoutové preliezky, laná, bradlá, kruhy a iné veci na ktorých sa cvičiť. Tam sme sa na chvíľu zastavili a prekrvili svaly.

muscle beach

Ďalšia zastávka Santa Monica Pier. Určite ste už o tomto mieste počuli. Je tam veľký kolotoč, takzvané ruské kolo. Aspoň myslím, že sa to tak volá. Pár ďalších, (vý)herné automaty. Ak ste niekedy hrali hru GTA, tak toto miesto určite poznáte. Ďalšia zaujímavosť tohto miesta je, že tu končí Route 66, známa cesta, ktorá sa ťahá cez celé USA a je vyhľadávanou trasou pre Roadtripy. Ak niekedy budete v LA, určite si toto miesto dajte medzi MUST SEE.

santa monica

santa monica pier 2

santa monica pier sign

santa monica pier

santa monica 66 end of the trail

Pokračovali sme smer Malibu. Ešte musím poznamenať jednu vec. Cestou zo SMP sme si v jednom z obchodov kúpili smoothie. Ja som si dal mangové. No poviem vám, raj. Raj pre chuťové poháriky.

Za SMP (smer Malibu), samozrejme stále na našich beach cruiseroch bol rad moderných domov pri pláži. Teda na pláži. Ale ajtak boli stále z papiera a dreva.

moderne domy santa monica

Pokračovali sme v ceste. Ale čím ďalej sme šli, tým sa nejak chodník zužoval a prestával byť. Zastavili sme sa pri kamennom móle. Chvíľku si oddýchli a šli späť na Venice Beach.

los angeles beach path

matus beach cruiser

Po tomto pár hodinovom tripe na bikoch sme hodili veci do auta, naštartovali našu Elantru a chceli ešte stihnúť pozrieť Malibu, keďže bicyklami sme sa tam nedostali. Po trochu dlhšej zápche sa to uvoľnilo a cesta popri pobreží bola prejazdná. Po tejto ceste chodil napríklad Charlie a Alan z Dva a pol chlapa. Tak, ak ste videli tento seriál, viete si to predstaviť. Vyzeralo to tam asi tak, ako v tomto klipe od Lany del Ray. Pravdepodobne sa to tam aj niekde natáčalo.

road to malibu

Akurát sa schyľovalo k západu slnka. Zastavili sme pri jednom McDonalde. McFlurry som si zobral do ruky a chvíľku prešli po okolí. Nič moc tam toho nebolo, chceli sme ísť pozrieť na nejakú malibskú pláž. Teda okrem reštaurácie, kde parkovali superšportiaky.

luxury cars malibu

Pokračovali sme ďalej v ceste autom. Po asi 15 minútach sme vyšli na nejaké vyvýšené miesto. Tak si vravíme, že to tu vyzerá dobre. Odbočili sme niekam smer voda a dostali sme sa k nejakému športovému areálu. Bol tam neskutočný výhľad.

vyhlad malibu

Chvíľku sme tam pochillovali. Po asi pol hodinke, keď slnko zašlo za obzor a nebolo svetlo na fotenie, sme šli späť do Los Angeles. Povedali sme si, že zájdeme na nejakú párty. Najlepšie niečo vonku, lebo do podniku by ma nepustili (v USA od 21). Tak, že pôjdeme pozrieť na Venice Beach, keď to tam cez deň tak žilo. Nič. Totálne mŕtve. Po sklamaní, že z toho asi nič nebude sme vyrazili na juh. Cieľ -> Laguna Beach. Cez Los Angeles sme šli asi hodinu a pol, keďže všetko bolo upchaté. Rýchlosť 10 mph. Podotýkam, že čas na palubnej doske ukazoval asi 9pm (21:00). Keď sme sa konečne dostali z upchatého mesta anjelov, čas príjazdu bol o tri hodiny. Navigácia nás konečne doviedla až k cieľu. V kuloároch sa vraví, že toto miesto má najkrajšiu pláž v Californii. Samozrejme to vám teraz povedať nemôžem. Keďže bola noc (niečo po polnoci). Tento presun nebol až tak plánovaný a preto sme si nestihli zabookovať ubytovanie a tak sme spali v aute. Jediné, čoho sme sa trošku obávali, bolo, aby nás neodtiahli. Lebo s parkovaním sme nemali dobré skúsenosti. Našli sme pokojné miesto bez svetla. A keďže sme šli v aute len dvaja a naše vozítko nebolo najmenšie, spalo sa nám celkom pohodlne. Ďalší deň sme… STOP, STOP, STOP! O tom až nabudúce.

Inak povedal som si, že budem vydávať články pravidelne. Čiže nový článok každý štvrtok.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn