Roadtrip California – San Diego a cesta na sever #5

Roadtrip California – San Diego a cesta na sever #5

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

V minulom článku som písal o tom, ako sme boli na/v Laguna Beach na najkrajšej pláži v Californii. Dnes sa posunieme zas ďalej. Išli sme ešte viac na juh. Namierené sme mali do už dosť mexickej časti a to do San Diega. Z Laguna Beach sme autom vyrazili v noci, keďže sme nechceli čakať nikde na diaľnici v zápche a cez deň je to v aute peklo, veď to viete. Niekde pred mestom San Diego sme s autom zastavili, že ideme spať. Klasika na parkovisku. Bolo tam ešte pár áut. Jedno pár metrov od nás malo prikryté okná. Ako sme už neskôr zistili, taktiež spali v aute. My už sme toto mali vychytané. Do okien sme dali uteráky a okná následne zavreli, čiže v celom aute sme mali príjemné prítmie. Ideálne. Ráno, keď sme sa zobudili, tak, že si dáme kávičku. Hneď oproti parkovisku bol Starbucks. Espresso, pistáciový koláčik a k tomu teplé slnečné kalifornské lúče. Ideálne ráno. 🙂 Po hodinke pri kávičke sme sa vydali ďalej.

san diego highway

Nádherná pláž La Jolla Cove a dedko delfín

Po nejakej dobe na ceste sme dorazili do San Diego a zamierili sme si to k pobrežiu. Asi po 15 minútach hľadania parkovacieho miesta konečne parkujeme našu Elantru a vydávame sa k moru oceánu. Bohužiaľ odtiaľto fotky nemám, ale môžete si ich vygoogliť, pláž sa volá La Jolla Cove. Naozaj pekná pláž. Tu sme strávili asi dve hodinky. Obrovské vlny, veľa nepríjemných čajok. Najlepšie boli tie vlny. Bol tam taký starší pán s plutvami, čapicou na plávanie a okuliarmi a to, čo robil, som ešte nevidel. Išiel ďalej od brehu a keď išla dobrá vlna, ktorá sa lámala, tak do nej skočil a tá ho niesla až k brehu. Teraz po pár sekundách googlenia som to našiel. Volá sa to najskôr body surfing – https://www.youtube.com/watch?v=FhZ7TGdTfa0. Skúšali sme to aj my, ale až tak nám to nešlo. 😀 Na záver toho všetkého ako tam boli veľké vlny, tak sme mali oblečenie položené na brehu na skale a jedna vlna bola tak silná, že nám všetko zamokrila. Tak bol najvyšší čas odísť. 

Chvíľka o jedle

Odchádzame autom preč, sme hladní, tak hádžeme do navigácie najbližšiu reštauráciu s burgrami. Asi jednu míľu od nás bola jedna. Tak sme zaparkovali čo najbližšie a hurá sa najesť. V USA som si zamiloval burgre. To bola jedna báseň. Dal som si nejaký burger s guacamole a hranolky. V USA bola klasika, že ste mali bezodný pohár, čiže ste mohli vypiť toľko, koľko ste vládali. To som tam tiež miloval, aj keď sa to všetko odrazilo na mojej váhe. Ale to mi nevadilo, keďže som aj tak šiel do USA s tým, že chcem pribrať. 😀

 

Mission Beach plná mexičanov

Ďalšou destináciou bola ďalšia pláž, tentoraz sa volala Mission Beach. Tá zas tak pekná nebola. Na obrázkoch vyzerá fajn, ale bola veľmi plná. Fakt úplná fullka. Plné mexičanov, možno preto, že pár kilometrov od San Diega je mexické mesto Tijuana. Tak sme sa len hodili nachvíľu do vody a šli von. Dali sme si zmrzlinu a namierili zase smerom na sever.

Santa Barbara a problémy so strážnikom

Cieľom bola tentokrát Santa Barbara, ktorá sa nachádzala až za Los Angeles. Autom sme šli pár hodín a to aj napriek tomu, že sme boli v tkzv. „carpool“ pruhu. Je to rýchlejší pruh, kde je menej áut. Jedinou podmienkou je, že musíte byť v aute minimálne dvaja. Keď sme konečne dorazili do Santa Barbary, bola asi jedna hodina v noci. Na klasiku sme si dali vyhľadať supermarket, lebo vedeli sme, že tam mávajú zdarma parkoviská. Keď sme našli jedno takéto, zaparkovali sme to na miesto, kde je viac tma a nesvietia tam lampy. Zakryli sme okná uterákmi (na klasiku) a dali si ešte klasické jedlo. Banány s arašidovým maslom. Ako tak jeme, tak zrazu príde k autu týpek na golfovom vozíku a začne nám svietiť reflektorom do okien. Chvíľku naňho pozeráme, že čo to robí. On kuká na nás. Keď už nám dôjde, že asi od nás niečo chce, tak sťahujeme okno a pýtame sa ho, že čo robí. On odpovedá, vraj tam nemôžeme stáť a že máme ísť z parkoviska preč. Tak schovali sme arašidové maslo a štartujeme auto. Hádžeme do navigácie najbližší supermarket a ideme preč. Sledoval nás, až po kým sme neodišli úplne preč. Tak sme chvíľu šli autom, našli nejaký druhý supermarket, zaparkovali a šli spať. Pohodka jahodka. 🙂

Santa Barbara :)
Santa Barbara 🙂

Na druhý deň sme ešte pozreli Santa Barbaru, tak zbežne. A vydali sa na sever, ale o tom až nabudúce.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn