Roadtrip California – Laguna Beach #4

Roadtrip California – Laguna Beach #4

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Po tom ako sme boli v Los Angeles, rozhodli sme sa ísť viac na juh Californie – Tretí deň v Los Angeles – Santa Monica, Malibu a ideme ďalej #3. Presnejšie do Laguna Beach, keďže sme chceli zopár dní zostať na nejakej peknej pláži. Pláž Laguna sme našli ako najkrajšiu v celej Cali a aj ju dosť ľudí odporúčalo.

V noci sme prišli do tejto destinácie a keďže bolo asi pol jednej, sme zaparkovali niekde v obytnej štvrti, kde by sme nedostali pokutu alebo odťah auta ako sa nám stalo v Los Angeles pri Hollywoode. 😀

Ráno na to, sme hodili do Sygicu nech nám nájde najbližší supermarket. Bol to Vons, v ktorom sme už zhodou náhod mali vernostnú kartu, ktorú nám dal predavač v LA, hneď prvý večer. Kúpili sme si nejaké ovocie, veľa vody (asi 72 pollitroviek) a proste raňajky.

Po tom, ako sme sa naraňajkovali, vydali sme sa na prieskum malého mestečka. Bol to fakt raj na zemi. Všade palmy, krásna pláž a malebná zátoka. Veď posúďte sami.

laguna_beach_1laguna_beach_2 laguna_beach_3

 

Ako sme videli pláž, hneď sme skočili po plavky a šli sa okúpať. Potom sme zašli do Starbucksu na kávičku a trocha internetu.

Na Laguna Beach sme strávili nejaké tie tri dni.

Nejaký ten druhý – tretí deň sme šli do mesta Mission Viejo do kina, keďže akurát vyšiel v ten čas Black Mass s Johnny Deppom, predtým sme sa ešte zastavili v obchoďáku, ktorý bol poriadne veľký. Potreboval som dať opraviť iPhone, ktorý sa mi pokazil nejakou aktualizáciou ešte v LA a tak sme našli týpka v stánku ktorý to tam opravoval, ale nejak to nešlo, podarilo sa mi to až po návrate do SK fixnúť. Čiže celý roadtrip som musel fotiť zrkadlovkou, čo bolo niekedy nepraktické a nechcelo sa mi ju všade nosiť so sebou.

 

laguna_beach_15

 

Keďže to nazývam roadtrip, spali sme v aute, v podstate sme viac nepotrebovali, keďže sprchy boli pri pláži, auto sme mali dostatočne veľké a malo to aj svoje výhody. Ráno keď sme sa zobudili, do obchodu sme to mali pár krokov, na pláž taktiež. Bolo to super a neboli sme viazaní žiadnym miestom.

Jeden večer sme sa vydali k pláži a že pôjdeme bosí, samozrejme cider/pivo nesmelo chýbať. Tá úžasná nočná prímorská atmosféra a vlny obmývajúce breh, zabárajúce sa nohy do piesku. Možno to poznáte. Super pocit. Prešli sme záliv a šli pozrieť do mesta ako tam vyzerá nočný život. Keďže sme boli stále bosí, ľudia na nás celkom pozerali, že sme nejakí vandráci, ale nejako nám to nevadilo. Dali sme si chutnú zmrzlinu. Aj by sme šli pozrieť do nejakého klubu alebo baru, ale v USA je vstup od 21 rokov a všade sú vyhadzovači, ktorí to kontrolujú. A keďže ja som mal 19 v tom čase, tak smola.

 

laguna_beach_9
Po ceste sme videli takéto autíčko. Štýl.

laguna_beach_11 laguna_beach_12

 

Prístup k pláži bol riešený peknými cestičkami a rôznymi plochami, kde maľovali obrazy a rozvíjali svoju kreativitu. Ani sa im nečudujem.

 

laguna_beach_6 laguna_beach_4 laguna_beach_5

laguna_beach_8 laguna_beach_7

 

Počas večerných hodín sa ľudia chodili surfovať ako všade v Californii. Na Venice Beach v Los Angeles som si to aj ja skúsil.

laguna_beach_14 laguna_beach_13

 

Na Lagune Beach sme strávili 3 dni. Potom sme navštívili ďalšie mesto a to San Diego. Ďalšie dni sme cestou na sever do San Francisca, ale o tom až niekedy nabudúce. A nakoniec mám pre vás takúto peknú fotku z Laguna Beach.

 

laguna_beach_16

Zdroj fotiek: Ja, Matúš Baran

 

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn