Rok 2021 a Nehnuteľnosti? Moje predpovede cien, sadzieb a trhu

Rok 2021 a Nehnuteľnosti? Moje predpovede cien, sadzieb a trhu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Vomto článku sa s vami podelím o to aké sú moje predpovede na trh s nehnuteľnosťami v roku 2021 toto video, resp. článok bude nadväzovať na jedno video ktoré som točil ešte v roku 2020 čo koronavírus spraví práve s nehnuteľnosti, kde som hovoril že ceny nehnuteľnosti budú počas korony stagnovať prípadne mierne rásť a teraz si povieme niečo o predpovediach na rok 2021.

 

Prvá predpoveď

Moja prvá predpoveď je to, že úrokové sadzby na hypotékach sa nebudú meniť resp. budú stagnovať a prípadne možno ešte veľmi málo klesať, keďže už teraz sú na hodnotách okolo 1% alebo teda aj pod 1% a mnohé banky ponúkajú v tieto časy úrokové sadzby na úrovni 0,5 až 0,8% a ak to bude klesať tak to už bude len veľmi málo.  A to s určitými podmienkami čiže nejaké životné poistenie alebo iné poistenie prípadne nejaké iné produkty bánk ako crosssell.

 

Druhá predpoveď

Moja druhá predpoveď je to, že aj vroku 2021 bude nedostatok bytov. Je to spôsobené aj koronou, keďže počas pandémie ľudia a aj pracovníci na stavbách nechodili do roboty alebo mali sťažené podmienky a tým pádom sa oddialia kolaudácie v niektorých prípadoch.

 

Tretia predpoveď

Moja tretia predpoveď nadväzuje na predchádzajúce a to je malá ponuka nehnuteľností a lacné hypotéky. A tým pádom ceny nehnuteľností na Slovensku budú aj v roku 2021 rásť. Je to spôsobené samozrejme aj tým, že ľudia si budú môcť požičať peniaze veľmi lacno alebo teda skoro zadarmo a takisto malou ponukou nehnuteľností a vysokým dopytom.

Uvidíme teda, či sa tieto moje predpovede vyplnia ja si myslím, že áno. Čo si myslíte vy, mi napíšte dolu do komentárov pod článok alebo pod video.

Mimochodom na mojom Youtube kanáli pridávam každú nedeľu nové video, tak sa prihláste na odber aby vám neušlo žiadne ďalšie video ohľadom nehnuteľností, investícií a podnikania.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn