Výlet do Terchovej. Kam ísť a kde sa ubytovať?

Výlet do Terchovej. Kam ísť a kde sa ubytovať?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Možno ste si mohli všimnúť z fotiek na Instagrame, že sme v Marci strávili víkend v Terchovej. Spravili sme si pekný výlet spojený s natáčaním videa. Terchová ako obec sa nenachádza až tak ďaleko od Bratislavy. Trvalo nám to nejaké dve hodinky autom po diaľnici a pritom počasie a aj krajina sa úplne zmenila. Nádherné kopce, lesy, príroda. Boli sme tam akurát v čase, keď tam nebolo veľa turistov. Bývali sme v útulnom apartmáne v „komplexe“ Apartmány Skalka Terchová, kde to celé pôsobilo veľmi útulne, ale o tom až za chvíľu.

Prečo vlastne navštíviť Terchovú?

Terchová má výbornú lokalitu, buď rovno v nej alebo v blízkom okolí je toho fakt veľa. Dokonca to ani všetko určite nestihnete cez víkend.

Začal by som tým, čo sa dá robiť rovno v Terchovej.

Jánošík

Na malom kopčeku v Terchovej sa nachádza plechové stvárnenie Jánošíka. Je fajn si vybrať dátum s pekným počasím a nie ako keď sme tam boli my, keď celý deň pršalo a keď sme išli hore, tak som stihol aj padnúť do blata, slušne povedané. Čiže moje biele tenisky naozaj nevyzerali bielo. Ale to sme už zase pri mojich teniskách. Ideme radšej ďalej.

plechovy-janosik-terchova

Jánošíkove dni v Terchovej

Toto podujatie sa koná každý rok. Je to folklórny festival. V roku 2017 to vychádza na 3-6. augusta. A logicky sme tam teda neboli. 🙂 Viac info o tomto podujatí sa môžete dočítať na oficiálnej stránke Terchová – Jánošíke dni.

Iné podujatia

V Terchovej je toho kultúrneho vyžitia vcelku dosť. Od už vyššie spomínaných Jánošíkových dní až po akcie s haluškami alebo zbojníkmi. Všetko sa dozviete na webe Terchová.

Tradičné slovenské jedlo

Priamo v obci alebo v blízkom okolí sa nachádza nespočetné množstvo reštaurácii so slovenskou kuchyňou. Myslím tým samozrejme halušky, pirohy a iné dobroty. Po náročnom dni v prírode si určite výborne pochutnáte.

Jánošíkove diery

Presunieme sa už ďalej od Terchovej. Super tip na výlet. Krásna príroda v Malej Fatre. Na túto turistiku si vyhraďte kľudne 2-4 hodinky zo dňa, je sa tam na čo určite pozerať. Veď pozrite si na internete fotky a presvedčte sa sami. Samozrejme musí byť pekné slnečno, alebo aspoň nemôže pršať.

Vrátna dolina

Vo Vrátnej doline sa nachádza hneď niekoľko stredísk: Chleb, Paseky, Poludňový gruň. Z týchto všetkých asi najviac odporúčam Chleb. V zime si tu perfektne zalyžujete na svahu, kam vás vynesie lanovka a v lete si môžete spraviť prechádzku na vrch. Pred pár rokmi som tam bol v polovici mája a ľudia sa tam ešte snowboardovali na takom fliačku snehu len v plavkách. Čiže, ak si chcete zalyžovať aj v skoré leto, nie je problém.

Ubytovanie v Terchovej

A už sa dostávame k ubytovaniu ako som v úvode článku avizoval. Ako som už vyššie spomínal, boli sme ubytovaní v Apartmány Skalka Terchová. Je to vlastne veľký dom, ktorý je rozdelený na 4 apartmány. 2 väčšie a 2 menšie. Vlastní a prevádzkuje to majiteľka Katka, ktorá už od začiatku komunikácie bola priateľská a so všetkým nám ochotne pomohla. Poradila nám, kam vybehnúť, čo môže byť otvorené a kam sa vybrať v takom a onom počasí. Boli sme ubytovaní v apartmáne pre 4 ľudí (nižšie priložím nejaké fotky). V „areáli“ sa nachádza záhrada, ktorou súčasťou je veľká pec/gril, kde si v lete môžete upiecť nejaké to mäso a posedieť v drevenom altánku. Hneď za záhradou tečie potok, do ktorého sa dá zísť po schodoch hneď za domom.

Celé to pôsobí rodinnou/priateľskou atmosférou a určite by som toto ubytovanie odporučil pre rodiny. Či už nejaká rodinná „sešlost“ alebo len výlet na víkend s deťmi.

Samozrejme, menšie apartmány sú vhodné aj pre páry a kľudné prostredie v okolí je len plusom.

Parkovanie tiež nie je problém, keďže hneď vedľa domu sa nachádza súkromné parkovisko, ktoré patrí k areálu, čo je super.

Ak máte záujem o ubytovanie, stačí si pozrieť obsadenosť na ich stránke alebo zavolať/napísať majiteľke.

apartmany-skalka-byt
Pohľad z kuchyne
apartmany-skalka-kuchyna
Kuchyňa

 

apartmany-skalka-obyvacka
Spálňa, TV, ( WiFi je tam, čiže na internety sa pripojíte ) 😀

 

apartmany-skalka-chata
Takto vyzerá dom z ulice

 

apartmany-skalka-zahrada
Záhrada a výhľad

 

apartmany-skalka-krb
Pekné drevené posedenie s pecou/grilom na nielen letné grilovačky/opekačky

 

apartmany-skalka-posedenie
Všimli ste si tie schody na predchádzajúcom obrázku? Tie vedú sem 🙂

 

apartmany-skalka-potok
Toto je ten potok, o ktorom som v článku hovoril. Podľa mňa je to super.

 

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn