Trip do Bruselu – Tipy na miesta, Poliaci a drogy

Trip do Bruselu – Tipy na miesta, Poliaci a drogy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Po minulom 24 hodinovom tripe v Berlíne je tu ďalší trip do európskej metropoly. Je to hlavné mesto Belgicka – Brusel. Pôvodne sme chceli ísť z Bruselu do Amsterdamu vlakmi, ale celé sa to skomplikovalo, keďže nám preložili let, kvôli počasiu v Bruseli a celé sa nám to posunulo až tak, že sme do Bruselu prileteli až o 2 v noci. A vtedy už nič nechodilo. čiže nakoniec trip do Bruselu. Pozrite si video z facebooku, kde som to celé rozobral do podrobna. 🙂

Čiže po tom ako sme prileteli sme pozreli čí náhodou nejdú nejaké vlaky niekam, ale nič. Autobusy skoro taktiež nič. Bol tam jediný a to bola 620, ktorá mierila do niekam do Anderlechtu. Tak sa ho pýtam, či nejde cez centrum. A on, že áno, tak sme kúpili lístok, ktorý stál 3€ na jedného a išli smer centrum. Podotýkam, že bolo asi pol tretej v noci. Celé mesto takmer spalo.

Po asi pol hodinke sme dorazili niekam do centra. Trošku sme sa zorientovali a pýtam sa prvého týpka, že kde nájdeme nejaké ubytovanie. Vraj asi 100m rovno a potom doprava. O 10 minút už sme ubytovaní v nejakom hosteli za 23€ na noc aj s raňajkami. V izbe sme boli sami, tak som ešte natočil video, ktoré môžete vidieť hore a šli sme spať. Inak na ubytovanie odporúčam Airbnb, cez túto stránku si prenajmete izbu, iglu, celý byt, dom, vilu alebo aj stan. A na prvé ubytko dostanete 20$ zľavu ak sa registrujete cez link hore. Ale treba to rezervovať dopredu a to sme my vôbec nevedeli kde skončíme, čiže je to dobré ak idete na pár dní niekam a viete, že tam budete.

Ráno, sme vstali, šli sa naraňajkovať a vydali sa do mesta. V Bruseli funguje MHDčka, lístok si môžete kúpiť v kiosku na väčšine zastávkach metra. Ceny a všetky info sú tu. 24 hodinový lístok stojí 7,50€. My sme využívali tieto. Môžete s nimi cestovať s autobusmi, metrom. Proste všetkou hromadnou dopravou v meste vrátane liniek na letisko (12,21). Toľko k doprave.

Hneď ako prvú vec, ktorú sme chceli v Bruseli vidieť bola klasika – Atomium. Po pár zastávkach metra sme boli tam. Pochillovali sme, pozreli priľahlý park, dali si pivo v jednom podniku, ktorý mal sedenie na ulici. Nasledujúcu možno hodinu sme sa len rozprávali a vychutnávali tú atmosféru, ktorú mesto vyžarovalo. Niekedy sa proste treba zastaviť a len nasávať atmosféru.

atomium-brusel
Atomium 🙂

 

Odtiaľ sme si to namierili do stredu mesta, kde sme niečo zjedli, pozerali si staré mesto, trocha poblúdili, proste turistická klasika. Na uliciach boli zaujímavé také búdky, kde boli pisoáre. Super vec.  Vraj také majú aj v Amsterdame, lebo ľudia keď boli opití, močili do kanálov a niekedy padli dole a utopili sa. Takto bolo pár mŕtvych za rok, tak zaviedli ulicové pisoáre. V Bratislave by také tiež mohli spraviť, určite by sa to chytilo.

pisoare-brusel

Zastavili sa zase niečo zjesť a tak. Navštívili nejaké obchodíky s belgickými pralinkami, ktoré boli úžasné. Keď už sa pomaly začal blížiť čas večera, zháňali sme ubytko. Podarilo sa nám natrafiť na hostel za 20€ na jedného, ktorý mal úplne úžasnú polohu a to asi 20 metrov od Grand Place, čo bolo jedno neskutočné miesto, kde bola naj super atmosféra.

Grand Place v Bruseli ??? #Lights #Belgicko #Brusel #Brussels #SlovakVBruseli #SlovakVBelgicku #GrandPlace #Belgium #Square #Downtown #City

Fotka uverejnená používateľom J A N K O M A C I N S K Y (@jankomacinsky),

Snapchat z Bruselu: Grand Place

Po celkom vyčerpávajúcom dni sme si chvíľu oddýchli a vydali sa pozrieť si nočný Brusel. Kúpili nejaký ten sixpack a sedeli na Grand Place. Tú atmosféru musíte proste zažiť, trochu mi pripomínala Rím. Vonku bolo celkom teplo, tak sme si povedali, že sa posunieme ďalej a pozrieme, kde to žije. Nejak sme prišli k takým veľkým schodom, kde mladí sedeli, pili a rozprávali sa. Tak sme si tam sadli tiež. O chvíľu sme započuli slovanskú reč – poľština. Hrali tam na gitare a bubne, spievali, tancovali. Tak sme sa s nimi zoznámili, pokecali a vraveli, že pred niekoľkými mesiacmi prišli z Poľska a teraz prespávajú na ulici a zabávajú sa.

Chytal nás pomaly zase hlad a ďalšie pivá šli pomaly tiež dole. Oproti bol otvorený nonstop mekáč, tak sme zašli na pár cheesov, klasika. 😀 Vnútri bol jeden týpek, ktorý normálne zaspal pri stole. Môžete ho vidieť dole vo videu zo Snapchatu. Inak volám sa tam: dalsivagabund tak si ma kľudne pridajte. Vilomeniny allday.

 

Ako sme sa najedli, šli dokúpiť zásoby a zas na schody. Po nejakých 10 minútach k nám došiel týpek, či nechceme kúpiť marihuanu gram za desinku. Pozeráme naňho, či nešije na nás nejaké pikle. Keďže pár desiatok metrov boli policajti. My, že nie. Tak išiel preč a o 10 min sa vrátil a že či nechceme kúpiť hašiš za päťku. My že nie. Tak išiel preč. Street hustle dealer bro.

Keď už bolo celkom neskoro, vybrali sme sa na hostel. Len ako sme zliezli zo schodov, stretli sme našich spolubývajúcich z Argentíny. Ďalší bol párik zo San Francisca. Výhoda hostelov je, že tam vždy stretnete nejakých ďalších open-mind cestovateľov a fajn pokecáte a nadviažete nové kontakty. Pokecali sme s nimi, kde boli a tak a šli pomaly spať.

Ráno sme sa zobudili a mali v pláne ísť pozrieť európske veci. Ako Európsky parlament, Európsku komisiu, atď.

Zo snapchatu (dalsivagabund) – Európska komisia

Zobrali autobus z ktorého sme prestúpili na ďalší. Pri Európskej komisii chodilo celkom dosť vojenských áut s naloženými vojakmi. No veď prečo nie. Keď sme sa dostali k Európskemu parlamentu, prišli sme niekam ku vchodu a tam nám povedali, že nech sa ideme spýtať tam a tam. Tak sme šli a povedali, že najbližšia prehliadka je o 14. Bolo asi pol jednej. Ale, že môžeme ísť zatiaľ do múzea EÚ. Ak mám zhodnotiť to múzeum, celkom zaujímavé a interaktívne. Určite zaujímavejšie ako samotný parlament. Keď sme vyšli z múzea, šli sme si dať obed a potom do už spomínaného parlamentu. Tam sme boli od 15ej a asi polhodinu. Chcel som si spraviť fotku ako je to pódium kde sa hovorí, ale nijak sa tam nedalo dostať, všetko bolo zatvorené a zabezpečené a skákať dole 4 metre sa mi nechcelo. A asi aj tak by ma potom najskôr vyviedli násilím, čiže to sa nepodarilo. Keď sme vyšli z parlamentu, už sme mali zamierené na letisko, keďže o nejakej 18 nám to letelo.

europsky-parlament2 europsky-parlament

 

Trip do Bruselu bol super. Letenky nás mimochodom vyšli asi 35€ na jedného spiatočné, čiže tak. Určite zaujímavé mesto a je tam toho aj celkom vidieť. A snáď nabudúce bude ten Amsterdam, keď teraz nevyšiel.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn