Work and Travel USA – Ako prebieha pohovor na ambasáde?

Work and Travel USA – Ako prebieha pohovor na ambasáde?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Keď chcete ísť na program Work and Travel USA, týmto si prejsť musíte.

Ako takáto návšteva americkej ambasády prebieha?

Prísť sme mali o 8:30 pred americkú ambasádu. Bola tam kopa študentov. Niektorí z agentúry CKM, niektorí z agentúry Student Agency. Následne prišli pracovníčky oboch agentúr, ktoré si nás volali po priezvisku a zoradili nás do zástupu, v ktorom sme mali chodiť postupne na ambasádu. Prvá išla CKM-ka. Chodilo sa po dvojiciach. Prišlo čakanie. Bol som medzi poslednými v rade Student Agency.  Keď som videl, že sa to hýbe pomaly ako beznohý slimák, zbehli sme s kolegom cestovateľom na kávu do najbližšieho podniku.

Je 9:50. Dostávame sa na radu. Pri vstupe odovzdávame občianske preukazy tete za okienkom a dostávame ich za chvíľu naspäť. Vchádzame do časti, kde sme odovzdali veci pri sebe do škatule, my a veci sme prešli rontgenom. Každému zobrali mobil, poprípade slúchadlá, dali nám kartičky VISITOR a ešte nejakú ďalšiu. Následne nás ešte prehľadal ujo s pípačom, ktorý mávajú aj na letiskách.

Poslali nás do čakárne, kde sme asi 10 minútiek čakali, kým nás vyhlásia v rozhlase a pošlú k okienku. Milá Slovenka nám dala pas, ktorý sme odniesli predtým do agentúry, pamphlet a ostatné veci. Tá nás poslala k ďalšiemu okienku, kde nám zobral Američan odtlačky prstov. A teraz už okienko posledné. Tam mal prebiehať ten pohovor, ak sa to tak dá nazvať. Tam ste zase späť odovzdali pas a jeden formulár, čo vám dali pri prvom okienku. Väčšinou sa pýtali na práva z pamphletu alebo na to, akú máte v USA prácu. Mňa osobne sa toho veľa nepýtala. Trvalo to asi tak jednu minútu. Išli sme von, kde nám odovzdali naše veci (mobil). A všetko vybavené.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn