Work and Travel USA – Ako prebieha pohovor na ambasáde?

Keď chcete ísť na program Work and Travel USA, týmto si prejsť musíte.

Ako takáto návšteva americkej ambasády prebieha?

Prísť sme mali o 8:30 pred americkú ambasádu. Bola tam kopa študentov. Niektorí z agentúry CKM, niektorí z agentúry Student Agency. Následne prišli pracovníčky oboch agentúr, ktoré si nás volali po priezvisku a zoradili nás do zástupu, v ktorom sme mali chodiť postupne na ambasádu. Prvá išla CKM-ka. Chodilo sa po dvojiciach. Prišlo čakanie. Bol som medzi poslednými v rade Student Agency.  Keď som videl, že sa to hýbe pomaly ako beznohý slimák, zbehli sme s kolegom cestovateľom na kávu do najbližšieho podniku.

Je 9:50. Dostávame sa na radu. Pri vstupe odovzdávame občianske preukazy tete za okienkom a dostávame ich za chvíľu naspäť. Vchádzame do časti, kde sme odovzdali veci pri sebe do škatule, my a veci sme prešli rontgenom. Každému zobrali mobil, poprípade slúchadlá, dali nám kartičky VISITOR a ešte nejakú ďalšiu. Následne nás ešte prehľadal ujo s pípačom, ktorý mávajú aj na letiskách.

Poslali nás do čakárne, kde sme asi 10 minútiek čakali, kým nás vyhlásia v rozhlase a pošlú k okienku. Milá Slovenka nám dala pas, ktorý sme odniesli predtým do agentúry, pamphlet a ostatné veci. Tá nás poslala k ďalšiemu okienku, kde nám zobral Američan odtlačky prstov. A teraz už okienko posledné. Tam mal prebiehať ten pohovor, ak sa to tak dá nazvať. Tam ste zase späť odovzdali pas a jeden formulár, čo vám dali pri prvom okienku. Väčšinou sa pýtali na práva z pamphletu alebo na to, akú máte v USA prácu. Mňa osobne sa toho veľa nepýtala. Trvalo to asi tak jednu minútu. Išli sme von, kde nám odovzdali naše veci (mobil). A všetko vybavené.