Ako chutí najlacnejšie jedlo v New Yorku? Pizza za dolár #JedloVNewYorku

Ako chutí najlacnejšie jedlo v New Yorku? Pizza za dolár #JedloVNewYorku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Po minulom článku, v ktorom som písal o Reštaurácii Egg vo Williamsburgu, ktorá patrí do Michelin Guide ideme dnes na jedlo, ktoré stojí iba jeden dolár a tým sa stáva najlacnejším jedlom, čo som vôbec v New Yorku jedol. Jeden z nasledujúcich článkov bude zas trošku kontrast a pozrieme sa do prvej pizzerie v NYC a na pizzu za $30.

Po New Yorku je vcelku dosť takýchto prevádzok, kde predávajú pizzu za 1 dolár. Ja som navštívil pobočku (teda aspoň ak si dobre pamätám) 99 Cents Pizza na rohu Broadway a 55th street.

Treba si vystáť menší rad

Neviem, či som tam bol akurát v špičke, ale rad končil až vonku pri dverách. V rade stáli černosi, ale aj páni v sakách, čiže klientela je rôzna. Po pár minútach som bol na rade a dal som si nasledujúce kombo.

Lacnejšie jedlo v New Yorku nekúpiš

Dal som si teda super deal – dva kúsky syrovej pizze a soft drink v plechovke. Toto všetko za $2,75. Pre porovnanie napríklad obyčajné menučko vo fastfoode (burger, hranolky, cola) stojí okolo $15.

Samozrejme, ak chceš niečo navyše, napr. salámu, treba si doplatiť. Lebo 90% ľudí si kupuje tú syrovú a iné som ich ani robiť nevidel, zatiaľ čo som bol tam.

Ako chutí dolárová pizza?

Samozrejme za takú cenu som nemal veľké očakávania, ale pizza úprimne prekvapila. Myslím, že by v kľude schovala do vačku všetky okienkové pizzerie na Obchodnej v Bratislave alebo pizzu, ktorú si dávaš, keď sa vraciaš nad ránom z party.

Ako si kúpiš pizzu, môžeš si na ňu pridať ešte napr olej, korenie, chilli, nejaký syr (čo chutil ako parmezán) atď.

Pizza bola ešte horúca, akurát je vytiahol z pece. Je to rýchloobrátkový tovar, tak piekol ich tam ako na páse. Vraj za deň spravia aj 400 takýchto celých pízz.

Cesto bolo chuťovo fajn a nadýchané. Paradajková omáčka tiež neurazila. Pizza bola dosť mastná, ale vôbec mi to nevadilo. Presne takto si predstavujem úplný americký junkfood 😀 a samozrejme Coca-Cola k tomu. Ak by som to mal celkovo zhodnotiť, pizza bola dobrá, americká, mastná. A za tu cenu fakt super deal. A takto vyzerala:

Zhrnutie

Pizza, ktorá ma úprimne prekvapila. A za tu cenu je to super deal v porovnaní s ostatným jedlom, ktoré je v New Yorku. Napr len obyčajný hotdog na ulici stál tuším $3,50 alebo menučko vo fast foode cca $15. Ak chceš so mnou zažiť viac a ihneď priamo z ciest, sleduj ma na instagrame – instastories, kde pridávam vždy najnovší obsah @jankomacinsky

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn