Reštaurácia EGG v Brooklyne zaradená do Michelin Guide – #JedloVNewYorku

Reštaurácia EGG v Brooklyne zaradená do Michelin Guide – #JedloVNewYorku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Na mojom výlete v New Yorku som okrem pozerania si mesta hlavne jedol. Jedol som všade a vždy 😀 V tomto seriáli #JedloVNewYorku ti predstavím pár zaujímavých (aj must eat) miest, kde sa dá najesť. V každom článku budú samozrejme aj fotky, popis, čo som si v reštaurácii/podniku dal, ako mi chutilo a koľko to celé stálo.

Začínam s celkom zaujímavou Reštauráciou EGG, ktorá sa nenachádza na Manhattne, ale v Brooklyne, presnejšie vo veľmi malebnej, trochu hipster časti Williamsburg. Ako som už spomenul v nadpise, táto reštaurácia je odporúčaná v Michelin Guide.

Michelin Guide je len zoznam odporúčaných reštaurácií, ktoré sú fajn a dá sa tam dobre najesť. Čiže keď je reštaurácia odporúčaná v Michelin Guide, neznamená to, že má Michelin Stars.

Po príchode do reštaurácie ma usadili a priniesli Menu, chvíľku im to síce trvalo, ale bolo to v norme. Samozrejme hneď priniesli džbán s vodou na stôl a dali mi chvíľku na přemyšlenou.

   

Obrázky si môžeš otvoriť na novej karte a pozrieť si Menu

 

Čo som si objednal?

Duck Sandwich

Popis: na panvici opekané kačacie prsia, kačacia pečeňová paštéta, Colman’s horčica, cibuľový džem, šalát. Všetko v chrumkavej bagete a ako príloha hranolky.

Hodnotenie: Na pohľad celkom basic jedlo. Avšak presne toto ma na tom bavilo. Super opečené šťavnaté kačacie prsia s kačacou paštétou, ktoré sa výborne dopĺňali so sladkastým cibuľovým džemom a čerstvým šalátom v chrumkavej bagete. Ako side – prílohu som si dal hranolky s červenou paprikou. Veľmi chutné. 

 

Carot Soup

Popis: toto som si zabudol odfotiť v menu, čo polievka obsahovala, jediné, čo si pamätám bola mrkva a zázvor

Hodnotenie: Američania si nerozdeľujú jedlo na polievku a „to druhé“. Každé je samostatné jedlo. Ja som však chcel ochutnať viac ako jedno jedlo, tak som si vybral polievku. Krémová mrkvová polievka so šmrncom zázvoru, ktorú ju perfektne dochucoval. Polievka bola ideálne dokorenená a super príprava na Duck Sandwich. 

 

Mexická Cola

Tuto si čakal niečo špeciálne? Sklamem ťa. Obyčajná Coca-Cola, len bol tam nápis, že je z Mexika. Chutila takisto ako normálna. Možno to malo nejaký hlbší význam, ale ten som nepotrehol.

 

Koľko stálo jedlo?

Kačicová bageta 15$

Mrkvová polievka 7$

Mexická cola 3$

Plus daň a tringelt, ktorý sa v USA necháva všade v reštauráciách/baroch, kde vás obsluhujú. Necháva sa 15-25% z tržby. Tu bol odporúčaný tip napísaný a aj vypočítaný. Čiže celý obed ma vyšiel dokopy do 33$.

 

Zhodnotenie

Ak náhodou zablúdite do Williamsburgu v Brooklyne, túto reštauráciu môžem len odporučiť. Jediná vec, ktorá mi vadila, že obsluhe to trošku viac trvalo, ale inak som bol spokojný.

Ak sa ti tento článok páčil, poprípade by si mal nejaký tip pre iných ľudí na reštaurície v New Yorku s ktorými by si sa rád podelil, napíš nižšie do komentára 🙂

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn