Elektrické kolobežky MINT už aj v Bratislave

Elektrické kolobežky MINT už aj v Bratislave

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Po vyše polročnom odmlčaní tu na blogu píšem tento článok s tým, že táto vec ma potešila a mám chcenie sa podeliť s touto vecou so svetom. Teda aspoň tým bratislavským. Dnes 22. júla sa spustil sharing „scootrov“ aj v našom hlavnom meste. Elektrické kolobežky MINT v Bratislave týmto zahájili prvenstvo v požičiavaní si, resp. sharovaní si týchto elektrických vozítok.

Ako je to vo svete?

Vo svete a aj v okolitých hlavných mestách už takáto služba funguje. Existujú spoločnosti ako UBER, LIME, BOLT, JUMP, HIVE, ktoré tieto kolobežky spravujú v zahraničí. Kolobežky fungujú v Prahe, Budapešti, Bukurešti a aj iných mestách v Európe a po celom svete.

Ako funguje vypožičiavanie si kolobežiek v Bratislave?

Ako prvé si treba stiahnuť aplikácu (Mint – We love to ride) zaregistrovať sa v aplikácii…

elektricke kolobezky bratislava

potom si otvoriť mapu a nájsť, kde sú najbližšie kolobežky odstavené

zoskenovať QR kód umiestnený na riaditkách kolobežky…

keď máte kolobežku odomknutú, zdvihnete stojan a začnete šľapať. Kolobežka nejde hneď na elektrický pohon, musíte sa trošku odraziť na cca 4-5km za hod a potom stlačíte zelené tlačidlo napravo. Ľavým červenám brzdíte (plus môžete aj klasicky nohou). Kolobežka vie ísť aspoň podľa toho čo som nameral tak 16-17km za hodinu. A už len jazdíte… 😀

a keď už je jazdenia dosť alebo ste sa dostavili na miesto, kde chcete kolobežku odparkovať, jednoducho dáte v aplikácii END RIDE.. potom už len odfotíte kolobežku, aby ostatní videli, že kde ste ju nechali a môžete ísť preč 🙂

Koľko stojí požičanie si kolobežky Mint v Bratislave?

Elektrické kolobežky Mint v Bratislave majú jednoduchý cenník a ten je zložený z dvoch sadzieb. Prvá je fixná suma 1€ za odomknutie si kolobežky. Druhá je cena požičania si kolobežky na minútu a to je 0,15€. V mojom prípade som si požičal kolobežku pri Eurovei v Bratislave, povozil som sa 16 minút a vrátil späť na podobné miesto. Celá jazda ma vyšla 3,4€.

Aké sú pravidlá?

  1. Jazdite len po cestičkách pre cyklistov alebo tam kde je to povolené.
  2. Ak parkujete kolobežku, nechávajte ju len tam, kde nezavadzá. Čiže na krajoch chodníkov ak je širší, pri stromoch alebo na iných miestach.
  3. Elektrické kolobežky Mint majú určenú zónu v Bratislave, kde sa s  nimi môžete pohybovať. Ukáže vám to zelená časť mapy v aplikácii.

Zhrnutie

Elektrické kolobežky sú super vec na dopravu v mestách. Je to rýchle, pomerne lacné. Dobrá alternatíva v Uberu, Boltu v Bratislave alebo k Slovnaft bajkom.

Ak ti článok pomohol, zazdieľaj ho na sociálnych sieťach alebo pošli kamarátom a vyrazte spolu na jazdu 🙂

Sleduj ma takisto aj na instagrame @jankomacinsky, kde pridávam zaujímavé veci alebo aj takéto novinky

Takisto si môžete pozrieť aj moje ostatné články, kde píšem hlavne o cestovaní.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn