Ako na internet v New Yorku?

Ako na internet v New Yorku?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Internet. Jedna z vecí, čo sa snažím vždy vybaviť ako prvé. Nie len kvôli mojim instagram stories, ale aj kvôli mapám, reštauráciám, komunikácii a informáciám, ktoré si stále pri cestovaní potrebujem neustále zisťovať. Keby som si napríklad nekúpil SIM kartu v USA, tak za moju spotrebu (6GB) by som mal cca 54 000€ faktúru!! (ak je to vôbec možné)a na to by sa už nechytal ani Rytmus v Ázii so slabými 2000€.

Jeden MB za chutných 9€

Čiže dnes ti ukážem ako a kde si kúpiť SIM kartu v New Yorku za pár šupov a môžeš sa na internete pomerne fajn „vyšantiť“ 😀

Kde kúpiť SIM kartu v New Yorku?

Je určite viacero miest, kde kúpiť internet v New Yorku. Avšak, čo odporúčam a kupoval som tam aj ja, je sieť obchodov Duane Reade. Je to koncept potravín a lekární CVS Pharmacy dokopy a nachádzajú sa po celom New Yorku, skoro na každom rohu. Tam prídeš a kúpiš SIM kartu.

Cena SIM karty a programu s dátami

Ja som si kúpil Simple od T-Mobile-u a k tomu a k tomu program na mesiac s neobmedzenými volaniami, sms (tie som samozrejme vôbec nepotreboval) a 6GB dát. Sim karta stála 10$ a program 40$. Plus daň. Čiže všetko to vyšlo 55$ a vystačilo mi to akurát na tých 9 dní, čo som v New Yorku bol.

Samozrejme na výber je viac poskytovateľov, avšak ja ako som prišiel do prvého Duane Reade, tak bol vcelku vybrakovaný 😀 a toto jediné malo pár. Ale ako som občas šiel potom neskôr do ďalších pobočiek, tak mali tam na výber toho oveľa viac a aj deň na to v tomto istom.

Aktivácia SIM karty a programu

Celé to treba ešte aktivovať. Je to úplne easy. Len vložíš kartu do mobilu, preklikáš sa menu a potom naťukáš číslo, ktoré zoškrabeš na karte s programom. Zachvíľu to celé fičí a už si surfuješ. Pokrytie v New Yorku je samozrejme fajn – 4G. Jediné logicky miesto, kde nejde internet je keď si akurát v metre.

Toto bol krátky návod na to, ako mať internet v New Yorku a nemať 54 000€ faktúru. 

Môj instagram: @jankomacinsky

 

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn