Úžasné miesto len chvíľku od NYC, kam sa dostaneš s Metro Card – Coney Island

Úžasné miesto len chvíľku od NYC, kam sa dostaneš s Metro Card – Coney Island

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn

Úplne iné prostredie, pláž, piesok a nekonečná zábava. To je Coney Island. Miesto, ktoré je od samotného Manhattnu vzdialené len hodinku cesty metrom/vlakom.

Ako sa dostať na Coney Island z Manhattnu?

Najrýchlejšie a keď idete do New Yorku na výlet asi jediný spôsob ako sa dostať na Coney Island je metrom. To ide zo samotného Manhattnu najčastejšie len s jedným prestupom. Konečné linky sú D, F, N, Q. Najlepšie na tom, že na tento výlet ti stačí len MetroCard, ktorú pravdepodobne máš kúpenú, keď si v New Yorku.

Ako a kedy idú jednotlivé spoje, zistíš najlepšie prostredníctvom Google Maps. Ja som používal len tie a ešte občas mapku metra.

 

Čo robiť na Coney Islande?

Zábavný park

Asi najzábavnejšia vec na celom Coney Islande je obrovský Lunapark, kde sú húsenkové dráhy, kolotoče, stánky s jedlom a občerstvením a kopa zábavy. Čiže ak máš rád zábavné parky a pri pohľade na kolotoče ti steká slinka po brade, tu si na tom správnom mieste. Osobne som tam však nebol, lebo v čase keď som tam bol ja, nebola sezóna (máj 2018). Ale keď pozerám fotky z Coney Islandu, tak cez sezónu tam býva poriadna tlačenica.

Prechádzka po dlhočíznej pláži s nábrežím a mólami

Prostredie Coney Islandu je fakt pekné, hlavne nabrežie. Tak trochu mi to pripomínalo Venice Beach a Santa Monicu v LA. Čo som pozeral na fotkách, tak ľudia sa teda v Atlantiku moc nekúpali, avšak našli sa aj takí. Väčšinou si len prídu ľahnúť na pláž a chillujú alebo robia nejaké športy. Každopádne, ak chceš na chvíľu uniknúť z ruchu Manhattnu a dostať sa do iného prostredia, Coney Island je tou správnou voľbou.

Súťaž v jedení hotdogov – Nathan’s Hot Dog Eating Contest

Ak náhodou zavítaš do New Yorku na začiatku júla, tak presne 4. júla sa každý rok už od roku 1916 koná na Coney Islande súťaž v jedení hotdogov. V roku 2018 tu zjedol Joey Chestnut za 10 minút 74 hotdogov, áno počuješ dobre. Za 10 minút 74 hotdogov. Týmto číslom pokoril svetový rekord.

 

Ak sa ti článok páčil, môžeš mi nižšie napísať komentár, prečítať si ďalší článok z New Yorku alebo mi hodiť follow na instagrame @jankomacinsky.

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Páčil sa ti článok? Zazdieľaj ho aj priateľom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook
Twitter
LinkedIn